Херсонський нафтоперевалочний комплекс продано за 200 млн грн


ДП СЕТАМ продало на електронному майданчику OpenMarket заарештований Державною виконавчою службою Міністерства юстиції Херсонський нафтоперевалочний комплекс (НПК) за 200 млн грн. 

Про це повідомила прес-служба держпідприємства, пише видання Порти України.

На аукціон виставлявся майновий комплекс площею 5,471 тис квадратних метрів, розташований у нафтогавані Херсонського морського порту.

«Це вже другі торги за цим лотом. На перших бажаючих купити актив не знайшлося, а на других ціна виросла майже до торгів без уцінки», — повідомив генеральний директор ДП СЕТАМ Віктор Вишньов.

На аукціон зареєструвалися та сплатили гарантійний внесок (понад 8 млн грн) п'ять учасників, які активно торгувалися між собою. Прес-служба не вказала переможця та учасників аукціону.

«Як ми і очікували, лот зацікавив великих гравців на ринку. Завдяки конкурентним торгам заробили додатково майже 39 млн грн. Сподіваюся, після продажу підприємство буде ще активніше працювати на паливному ринку України», — додав Вишньов.

Продаж Херсонського НПК здійснено в рамках виконавчого провадження №48395317 від 7 серпня 2015 року, стягувачем за яким виступає Національний банк України (НБУ). У 2013 році НБУ видав афільованому з бізнесменом Сергієм Курченком «Реал Банку» стабілізаційний кредит, забезпеченням за яким був Херсонський НПК.

У 2016-2018 роках НБУ в рамках виконавчого провадження намагався виставити комплекс на публічні торги, щоб повернути борг «Реал Банку», однак суд відмовився дозволити продаж активу через те, що з 2014 року майно заарештоване у справі Курченка.

Херсонський НПК визнаний речовим доказом у справі Курченка і заарештований Печерським районним судом Києва 16 квітня 2014 року. З осені 2014 року комплекс перебуває в оперативному управлінні ДП «Підприємство із забезпечення нафтопродуктами» (ПЗНП). ДП «ПЗНП» є правонаступником ДП «Феодосійське ПЗНП», перереєстрованого після окупації Криму. Засновником ДП «ПЗНП» є Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

У липні 2019 року рішенням суду Херсонський НПК переданий в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). У серпні 2019 року АРМА спробувало без відкритого конкурсу передати комплекс в управління ТОВ «Вествайт Трейд». У листопаді, після публічного резонансу і початку розслідування НАБУ, АРМА розірвала договір з ТОВ «Вествайт Трейд».

У 2018 році ДП «ПЗНП» здійснило перевалку 136 тисяч тонн імпортних нафтопродуктів.Ще на цю тему:

Ми в соцмережах
Новости от KINOafisha и TVgid
Загрузка...
Загрузка...
Новинки кино - http://kinoafisha.ua/skoro/
Архів новин
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд