Катастрофа літака МАУ: 19 жовтня в Ірані почнеться новий етап переговорів
У понеділок, 19 жовтня, в Ірані розпочнеться новий етап переговорів щодо авіакатастрофи літака «Міжнародних авіаліній України» неподалік Тегерана.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Радіо Свобода.
Заступник міністра закордонних справ Ірану Мохсен Бахарванд зустрінеться з заступником глави МЗС України Євгенієм Єніним та українською делегацією.
У рамках цього раунду переговорів заплановані три технічні наради. «Одна з цих зустрічей стосується технічних дискусій, які проводитиме Іранська організація цивільної авіації. Друга сесія стосується судових питань, що проводяться іранськими чиновниками судових органів, а інша – юридичних питань, що стосуються суми компенсації, жертв та розбитого літака», – заявив Бахарванд.
При цьому сам Єнін у коментарі Радіо Свобода наголосив, що про компенсації розмовляти не будуть. «Цього разу ми не плануємо порушувати питання компенсації жертвам, оскільки перебуваємо у процесі погодження спільної переговорної позиції з нашими міжнародними партнерами. Буквально вчора ми провели відповідну зустріч з послами постраждалих внаслідок катастрофи країн і домовилися в подальшому координувати усі свої дії», – наголосив заступник глави МЗС України.
19 жовтня мають зустрітися для переговорів робочі групи, 20-го – засідатимуть експерти на чолі з Єніним та Бахарвандом. Окрім того, запланована зустріч Єніна з міністром закордонних справ Ірану Махаммадом Джавадом Заріфом, а також політичні консультації з заступником Заріфа Аббасом Аракчі.
Літак Boeing 737-800NG із реєстраційним номером UR-PSR авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752 з Тегерана до Києва був збитий невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту столиці Ірану вранці 8 січня. Загинули всі 176 людей, які були в літаку, – 167 пасажирів і 9 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни семи країн, у тому числі 11 українців (усі 9 членів екіпажу і 2 пасажирів).
Лише вранці 11 січня в Ірані після кількох днів заперечень офіційно визнали свою вину за збиття українського літака з зенітно-ракетного комплексу своєї протиповітряної оборони, яке назвали помилковим, і взяли на себе відповідальність. Пізніше стало відомо, що Іран надіслав Україні проєкт меморандуму про взаєморозуміння, згідно з яким Київ і родини загиблих мають погодитися списати причину катастрофи на «людську помилку» і відмовитися від права позиватися до призвідників збиття літака в судах. Україна відкидає таку пропозицію.
30 липня в Києві за участі іранської делегації розпочалися переговори щодо компенсацій за збиття Іраном літака авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу PS752.
Ще на цю тему
- 11.01.2021 Держсекретар США закликає притягнути до відповідальності винних за збиття літака «МАУ» в Ірані
- 06.01.2021 Єнін - про компенсації жертвам авіатрощі: Іран часто через ЗМІ «тестує» можливу реакцію
- 06.01.2021 У МАУ ще не бачили проєкт звіту Ірану про авіакатастрофу Boeing
- 05.01.2021 Конфискованный за контрабанду Ан-2 передадут морской авиационной бригаде / Фото
- 05.01.2021 Іран нарешті передав Україні проєкт технічного звіту про збиття літака МАУ – МЗС
- 05.01.2021 Єнін поспілкувався із канадськими родичами загиблих у катастрофі літака МАУ в Ірані
- 05.01.2021 Єнін про катастрофу літака МАУ: Повинні притягти всіх винних до відповідальності
- 30.12.2020 Виплата компенсації за збиття МАУ: Київ відреагував на рішення Ірану
- 29.12.2020 Збиття літака МАУ: Кулеба заявляє, що Україна не дозволить Ірану «легко відкупитися»
- 23.12.2020 Україна не отримувала від Ірану звіт про катастрофу літака МАУ — Єнін
- 22.12.2020 Іран передав Україні фінальний звіт про катастрофу літака МАУ
- 21.12.2020 Іран обіцяє передати Україні звіт щодо збитого літака «МАУ» протягом дня-двох – ЗМІ