Джапарова закликала ООН підтримати резолюцію про створення спецтрибуналу для росії

12:40 13.01.2023

На голосування в Генеральній Асемблеї ООН буде винесено проект резолюції про створення спеціального трибуналу щодо злочинів РФ у рамках її агресії проти України. 

Про це заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова на відкритих дебатах Радбезу ООН щодо верховенства права у міжнародних відносинах, передає Укрінформ.

Джапарова на дебатах заявила, що "право сили, яке РФ варварськи практикує щодо України, дає чіткий сигнал усім присутнім у цій залі: ніхто більше не перебуває у безпеці". За її словами, якщо країна зловживає правами та привілеями постійного члена Радбезу ООН та нападає на іншу державу-член Організації, то міжнародний мир поставлено під сумнів, а верховенство права грубо порушується.

Заступниця міністра нагадала, що 88 років тому США, Великобританія, Франція та Радянський Союз підписали Лондонську угоду та Статут Міжнародного військового трибуналу, які відкрили шлях до Нюрнберзького процесу. Вона закликала вдатися до аналогічних заходів для розслідування російської агресії.

Раніше про те, що в ООН обговорюють проект подібної резолюції, повідомляли британські ЗМІ. Обговорення стосувалися формату такого спецтрибуналу. Верховна Рада України 7 жовтня проголосувала за ухвалу про парламентське звернення до ООН, парламентів та урядів інших країн та організацій за старт міжнародного розслідування.
 

Ще на цю тему