Молдова на засіданні ОБСЄ заявила про небезпеку через російські склади боєприпасів у Придністров'ї

21:00 02.12.2022

Міністр закордонних справ та євроінтеграції Молдови Ніку Попеску на засіданні ОБСЄ у Польщі закликав росію вивести свої війська з Придністров'я. За його словами, російські склади боєприпасів у Колбасні становлять небезпеку для регіону.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на NewsMaker.

Як заявив Попеску, незаконна присутність російських військ у Придністров'ї продовжує зазіхати на суверенітет і нейтралітет Молдови.

«Ми рішуче повторюємо наш заклик повністю і безумовно вивести російські війська з території Молдови відповідно до міжнародних угод і положення Конституції РМ про нейтралітет. Я також хочу звернути вашу увагу на склад боєприпасів у Колбасні, який становить велику загрозу для Молдови та всього регіону. Його потрібно утилізувати або вивезти відповідно до прозорих міжнародних процедур», — сказав він, виступаючи на засіданні Ради міністрів закордонних справ держав-членів Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Міністр також висловив занепокоєння порушеннями прав людини в придністровському регіоні. Він наголосив, що Кишинів має намір вирішувати придністровський конфлікт «виключно за допомогою діалогу та мирних засобів, заснованих на суверенітеті та територіальній цілісності Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів».

Водночас Попеску заявив, що «жорстока війна росії проти України загрожує миру, безпеці та процвітанню в Європі і є кричущим порушенням міжнародного права». Від імені Молдови він висловив солідарність з Україною в її боротьбі за свободу.

Як повідомлялося, у засіданні, яке пройшло у польському місті Лодзь, взяли участь представники 56 країн-учасниць ОБСЄ, 11 партнерів зі співробітництва та високопоставлених представників інших міжнародних організацій.
 

Ще на цю тему