Греція зупинила приватизацію порту Александруполіс через «геостратегічні причини»

21:00 08.11.2022

Греція скасовує заплановану приватизацію 67% порту Александруполіс через «геостратегічні причини».

Как сообщает изданіе « Порти Украіни» про це повідомляє «Балканський оглядач».

Порт Александруполіс повинен залишатися у державній власності, заявив прем’єр-міністр Кіріакос Міцотакіс у понеділок, 7 листопада. За його словами, «геополітичні події» спонукали до перегляду угоди про продаж приватним інвесторам мажоритарного пакету акцій.

Уряд вирішив, що за нинішніх обставин Александруполіс має таке велике стратегічне, геополітичне та енергетичне значення для нашої країни, що він повинен залишатися під юрисдикцією грецької держави», — сказав прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс у понеділок, 7 листопада.

Порт Александруполіс розташований на півночі Греції на узбережжі Егейського моря, поблизу кордонів з Болгарією та Туреччиною.  

Видання нагадує, що протягом останніх років Александруполіс набув стратегічного значення, яке ще більше посилилося після повномасштабного російського вторгнення в Україну. Порт наразі є основним транспортним вузлом постачання необхідних вантажів силам НАТО у Східній Європі та важливим регіональним енергетичним хабом. А після початку вторгнення порт відіграє роль провідної бази в регіоні для постачання західної військової допомоги Україні.

Водночас у порту розбудовується морський термінал з регазифікації зрідженого природного газу, який має ключове значення у диверсифікації постачань енергоресурсів до Східної Європи. Окрім того, неподалік від Александруполісу починається греко-болгарський газопровід (інтерконектор IGB) для транспортування природного газу.

Влада Греції планує продовжити модернізацію порту за рахунок власних ресурсів.

Раніше New York Times повідомила, що приватизувати морський порт Александруполіс намагаються компанії, пов’язані із Росією.

Теми:

Ще на цю тему