Через війну у вишах Фінляндії дедалі менше охочих вивчати російську мову

11:20 15.08.2022

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну в університетах Фінляндії скоротилася кількість охочих вивчати російську мову.

Про це повідомляє Yle, передає Укрінформ.

«Вторгнення росії в Україну позначилося на кількості охочих вступити цього року на кафедри російської мови в університетах Тампере, Гельсінкі та Східної Фінляндії. Не всі абітурієнти прийшли на вступні іспити, і кілька людей відмовилися від запропонованих їм навчальних місць», - йдеться у повідомленні.

Утім, як зазначається, потреба у російськомовних у Фінляндії, як і раніше, існує.

«Експерти в галузі російської мови, культури та суспільства є важливим ресурсом безпекової політики, коли ми розглядаємо такі питання, як інформаційний вплив», - вважає Томі Хуттунен, професор російської літератури та культури в Університеті Гельсінкі.

За його словами, не слід створювати «інформаційний мур», коли люди не хочуть знати, що відбувається у росії. «Нам потрібно знати, які сьогодні головні новини, що пишуть про Фінляндію і як змінюється ставлення до неї», – додає Хуттунен.

Своєю чергою професор російської мови та культури Університету Тампере Санна Турома зазначає, що знання російської мови є важливим і для спілкування з українськими біженцями.

«У багатьох ситуаціях російська мова найчастіше корисніша, ніж, наприклад, англійська. Але ми маємо пам'ятати і те, що для багатьох українців, які рятуються від війни, вона також є мовою ворога», - каже Турома.

Професор Хуттунен вважає, що у вивчення української культури та мови необхідно почати вкладати кошти якнайшвидше: «У нас є потенційний резерв студентів, які відмінно володіють російською мовою та швидко опанують українську. Це було б подвійною перевагою».

Ще на цю тему