У Румунії відбулася Олімпіада з української мови та літератури

16:40 06.05.2022

У місті Тімішоар, що на заході Румунії, відбулася XXVIII Олімпіада з української мови та літератури.

Про це йдеться на фейсбук-сторінці Союзу українців Румунії.

За повідомленням, впродовж чотирьох днів 50 учнів і 20 супроводжуючих вчителів мали не лише емоції від складання письмових тестів, а й незабутні враження від цікавих поїздок, організованих як містом Тімішоара, так і Тіміським повітом.

«В очікуванні результатів, комітет Тиміської філії СУР запросив олімпійців до пригодницького парку у Гернякові, де найсміливіші діти могли покататися на зіплайні (канатній дорозі) поміж деревами. Подорож продовжилася відвідуванням центру верхової їзди та зупинкою на курорті Бузіаш, де всі змогли пообідати в одному з найвідоміших ресторанів в цьому районі», – розповіли в СУР.

Зауважується, що все це було забезпечено Союзом українців Румунії, через Тіміську філію, що покрив усі витрати на транспортні послуги, харчування, проживання, екскурсії учнів та супроводжуючих вчителів, а також додаткові премії: 1000 леїв за І місце, 800 леїв за ІІ місце, 600 леїв за ІІІ місце, 400 леїв – відзнака та 200 леїв за участь.

«Церемонія нагородження переможців XXVIII-ої Олімпіади з української мови та літератури відбулася у Національному коледжі ім. Константіна Дяконовіча Логи. Дві учасниці змагання: учениця 6 класу з Марамурешського повіту Сіміна Марія Колопельник та учениця 10 класу з Сучави Ана Шойман, отримали максимальну кількість – 10 балів», – повідомили в СУР.

У церемонії нагородження переможцв взяв участь і голова СУР, депутат Микола Мирослав Петрецький, який наголосив на важливості вивчення рідної мови.

«Для національних меншин збереження рідної мови є основоположним елементом свого існування, тому ми докладаємо значних зусиль для підтримки та популяризації освіти українською мовою», – сказав голова СУР Микола Мирослав Петрецький.

Серед присутніх у залі були також перші заступники голови СУР Георгій Глеба та Ілля Саучук, генеральний секретар СУР Люба Горват, голова молодіжної комісії СУР Чіпріан Лушкан, голова Тіміської повітової ради Алін Ніка, заступник генерального інспектора Тіміського шкільного інспекторату Космін Годжа, директорка школи, в якій пройшла Національна олімпіада з української мови та літератури Віолета Естрелла Бонтіле.

Крім того, був присутній проректор тімішоарського Західного університету Меделін Буною, який надав три спеціальні премії за особливі результати на Олімпіаді, що полягають у праві бути допущеним до однієї із секцій очолюваного ним ВНЗ у майбутньому без складання вступних іспитів.

Нагадаємо, тулчанська філія Союзу українців Румунії провела урочистий захід «208 років від дня народження поета Тараса Шевченка», у якому взяли участь члени та прибічники СУР, а також українські переселенці.

Теми:

Ще на цю тему