Глава МЗС Греції в Одесі поспілкувався з греками, евакуйованими з Маріуполя

10:40 13.07.2022

Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас у вівторок 12 липня здійснив візит до Одеси.

Під час визиту глава МЗС зокрема зустрівся з представниками грецької громади, які були змушені евакуюватися з окупованого російськими військами Маріуполя, повідомляє Європейська правда.

Під час візиту Дендіас зокрема відвідав Одеську національну наукову бібліотеку, де підписав меморандум про взаєморозуміння між Генеральним консульством Греції та Державним архівом Одеської області щодо цифровізації архівів, які становлять iнтepeс для Греції.

Глава грецького МЗС також провів переговори з Одеським міським головою Геннадієм Трухановим, якого запевнив у підтримці включення історичного центру Одеси до переліку світової спадщини ЮНЕСКО.

Також Дендіас зустрівся з представниками грецької громади, які через бойові дії були змушені виїхати з Маріуполя до Одеси. Він запевнив їх, що Греція продовжить "турбуватися про їхній добробут і надасть їм допомогу зараз і в майбутньому".

Про візит міністра закордонних справ Греції до Одеси заздалегідь не повідомлялося. Це вже друга його поїздка в це українське місто; під час першої у квітні він привіз вантаж гуманітарної допомоги.

Раніше міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас заявив, що Афіни звернуться до Міжнародного суду в Гаазі з проханням розслідувати воєнні злочини в оточеному Маріуполі.
 

Ще на цю тему