Суд наклав арешти ще на п’ять суден, які незаконно відвідували Крим
Херсонський міський суд наклав арешти ще на п’ять суден, що порушили порядок в’їзду та виїзду до окупованого півострова Крим.
Про це повідомила прокуратура АР Крим та Севастополя, пише сайт Порти України.
Таким чином, повідомили у прокуратурі, загалом з 2014 року уже накладені арешти на 59 суден-порушників.
У прокуратурі нагадали, що з липня 2014 року Україна офіційно припинила функціонування всіх портів в окупованому Криму, гавані півострова закриті для міжнародного судноплавства. Проте деякі іноземні судна, порушуючи законодавство, здійснюють заходження до Криму. У зв’язку з цим розслідується кримінальне провадження за фактами порушення порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію та виїзду з неї.
Наголошується, що заходження суден під іноземними прапорами до закритих морських портів тимчасово окупованого півострова правоохоронні органи автономії кваліфікують як дії, що підривають суверенітет України та порушують норми національного законодавства, що тягне за собою кримінальну відповідальність судновласників, операторів та капітанів суден.
Загалом завдяки співпраці та спільним зусиллям прокуратури автономії, інших державних органів і громадських організацій за останні роки спостерігається істотне зменшення кількості іноземних суден, що заходять до закритих портів Криму: зі 162 з 2014 року до одиничних випадків на сьогоднішній час, — наголосили у прокуратурі.
Після російської окупації Криму Міністерство інфраструктури України видало наказ «Про закриття морських портів» (від 16 червня 2014 року), яким заборонило суднозаходи до морських портів Керч, Севастополь, Феодосія, Ялта та Євпаторія. Було заявлено, що судновласники та капітани суден, які порушують цю заборону, зіштовхнуться із серйозними санкціями, серед яких — грошовий штраф та ув’язнення.
Інформація про закриття портів була опублікована у «Повідомленнях мореплавцям», а Посольство України у Великій Британії поінформувало про закриття портів Міжнародну морську організацію (IMO), членами якої є 170 держав. Проте, як показує досвід останніх років, судна деяких судновласників продовжують заходити до кримських портів, незважаючи на їхнє закриття.
До суден-порушників режиму окупованого Криму, які потім заходили до портів материкової України, застосовуються санкції. Зокрема, рішенням суду 1 листопада 2016 року заочно був заарештований пором Varyag (прапор — Панама), який здійснив 18 рейсів між Севастополем та портом Зонгулдак (Туреччина).
Ще на цю тему
- 20.06.2022 ЄС на рік продовжив санкції за анексію Криму
- 06.06.2022 В Севастополе ежедневно грузят на суда украинское зерно / Фото
- 06.06.2022 Агрокомплекс Ткачева стал владельцем сельскохозяйственного бизнеса в оккупированном Крыму
- 15.04.2022 Посольство Вірменії в Україні прокоментувало візит кримської делегації до Єревану
- 09.04.2022 На рахунках кримських комерсантів, які мають подвійне громадянство, арештували 86 мільйонів
- 26.03.2022 В окупованому Криму під час війни працюють завантажуються два судна-порушника / Фото
- 22.02.2022 Євросоюз розширив «кримські» санкції - у список додали п’ятьох членів Держдуми РФ
- 14.02.2022 Німеччина в умовах санкцій постачає Росії товари подвійного призначення – ЗМІ
- 08.02.2022 ЕС готовит расширенный список санкций за российские выборы в Крыму
- 25.01.2022 ЄС планує розширити санкції проти Росії через анексію Криму
- 24.01.2022 ЄС планує розширити санкції проти Росії через анексію Криму - Spiegel
- 24.01.2022 Президент Украины ввел новые санкции СНБО против российских компаний и австрийского архитектурного бюро