У Києві закликали громадянських журналістів з Криму вступати до НСЖУ, щоб «захиститись від репресій Москви»

20:00 04.02.2022

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко під час онлайн-зустрічі громадського об'єднання «Кримської солідарності» закликав громадянських журналістів з Криму вступати до НСЖУ для підвищення шансів захиститися від переслідувань з боку російської влади.

«Ключовою проблемою для громадянських журналістів, як і для всіх кримчан, є питання безпеки. Національна спілка журналістів України перебуває на постійному контакті з правозахисниками в Криму, з якими ведеться діалог щодо практичної допомоги для забезпечення громадянських журналістів. Зокрема, громадянські журналісти за процедурами можуть стати членами Національної спілки журналістів України, що дозволить надавати колегам міжнародні прескартки Європейської федерації журналістів. Міжнародний журналістський статус може стати певним елементом захисту, хоча в умовах переслідувань Росією у Криму важко говорити про будь-який захист», – цітує Томиленко видиння Крим.Реалії.

Європейська Федерація Журналістів 30 грудня оновила список журналістів, які перебувають у місцях позбавлення волі у країнах Європи, додавши туди журналістів із Криму.

За інформацією, отриманою НСЖУ від правозахисників від руху «Кримська солідарність», вісім кримських громадянських журналістів перебувають у місцях позбавлення волі на території саме Російської Федерації – у Ростові-на-Дону та Ростовській області (Марлен Асанов, Осман Арифмеметов, Ремзі Бекіров, Руслан Сулейманов, Рустем Шейхалієв, Сервер Мустафаєв, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов). Двоє громадянських журналістів і Владислав Єсипенко перебувають у в'язницях анексованого Криму (Асан Ахтемов та Амет Сулейманов, який за станом здоров'я перебуває під домашнім арештом).
 

Ще на цю тему