МЗС: Україна висловила протест через указ Путіна щодо товарів з ОРДЛО

18:20 16.11.2021

Указ російського президента Володимира Путіна про прирівнювання товарів з ОРДЛО до російських є грубим втручанням у внутрішні справи України. 

МЗС направило Росії відповідну ноту протесту, повідомляє група Інформаційний спротив з посиланням на пресслужбу українського зовнішньополітичного відомства.

У міністерстві розглядають підписання Путіним указу №657 від 15 листопада про визнання РФ так званих «сертифікатів про походження товарів», які видаються на тимчасово окупованих Росією територіях Донецької та Луганської областей, як грубе втручання у внутрішні справи України, порушення її законодавства та норм міжнародного права.

МЗС підкреслило, що визнання «сертифікатів», одностороннє визначення пунктів пропуску з метою переміщення товарів через тимчасово непідконтрольну ділянку державного кордону України та інші передбачені указом заходи яскраво демонструють цілеспрямовану політику Росії із затягування окупованих територій Української держави до свого економічного, політичного, електорального та інформаційного простору.

«Підписання указу суперечить зобов’язанням Росії за Мінськими домовленостями та домовленостями в рамках Нормандського формату, підважує зусилля Німеччини, Франції та України задля відновлення продуктивної роботи цих важливих майданчиків з мирного врегулювання», — наголосили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві заявили, що продовжать консолідацію міжнародної підтримки України, аби змусити Росію відмовитися від деструктивних дій та стати на шлях політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту.

Як повідомлялося, президент РФ підписав указ про визнання сертифікатів походження товарів, вироблених в ОРДЛО, до російських товарів. У документі зазначається, що рішення було прийнято «як виняток на період до політичного врегулювання ситуації».
 

Ще на цю тему