Держпідприємство ДПЦК представило катер - перевізник бронетехніки для ВМСУ / Фото

11:20 20.07.2021

ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування» (входить до складу ДК «Укроборонпром») оприлюднило дані про новий проект десантного катера, що здатний перевозити й десантувати на узбережжя не тільки піхоту, а й одразу кілька одиниць важкої бронетехніки.

Таке судно, на відміну від «закритих» малих катерів типу БДШК «Кентавр-ЛК» чи нещодавно представленого алюмінієвого «Пелікану» при порівняно невеликих розмірах та тоннажності може транспортувати два п'ятдесятитонних танка або три БТР-4Е, пише Defense Express.

Новий катер може вважатися подальшим розвитком відомого радянського проекту 1176 (за функціоналом), єдиним представником якого у Військово-морських силах України є десантний катер L434 «Сватове» (ВМФ РФ наразі експлуатує 13 таких катерів, два з них у складі Чорноморського флоту).

ТТХ десантного катера «Тайпан» від ДПЦК. Фото з сайту Defense Express

Як відзначили в ДПЦК, коментуючи для Defense Express можливості своєї розробки, «Тайпан», за побажаннями представників ВМСУ, зробили вдвічі більш швидким за радянський аналог – 24 вузли проти 11,5 вузлів у катерів проекту 1176.

Десантні катери проєкту 1176 та «Тайпан» можуть десантувати техніку як на воді (плаваючу) так і на узбережжі. При цьому в морі можуть перебувати до двох діб. Фото з сайту Defense Express

Хоч новий катер не набагато довший за «Сватове» (30 метрів проти 24,5) він чи не у тричі більший за тоннажністю (276 тонн проти 107,3 тонни). Відповідно транспортні можливості «Тайпану» теж набагато більші – можливість перевезення 2-3 одиниць бронетехніки або до 150 морпіхів проти однієї одиниці важкої бронетехніки (чи двох невеликих ББМ 4х4) або 20 морських піхотинців у ДК проекту 1176.

За розрахунками «Тайпан» зможе перевозити у два рази більше важкої бронетехніки та в 7,5 раза більше морпіхів ніж L434 «Сватове». Фото з сайту Defense Express

Також катер, на відміну від радянського попередника, передбачає оснащення його озброєнням – двома бойовими модулями з великокаліберними кулеметами 12,7 мм та двома кулеметами такого ж калібру з ручним керуванням.

Рендерне зображення десантного катера «Пелікан» від ДПЦК. Фото з сайту Defense Express

Представники ДПЦК зауважили, що катери проекту «Тайпан» конструктивно досить прості й при замовленні легко та швидко можуть бути побудовані на українських верфях (наприклад «Нібулон» або «Океан»). До того ж вони порівняно недорогі – за приблизною попередньою оцінкою вартість серійного катера складе $7-10 млн.

Макет багатофункціонального патрульного катера «Кайра-150» на «Зброя та Безпека-2021». Фото з сайту Defense Express

Нагадаємо, під час виставки «Зброя та Безпека-2021» миколаївські конструктори показали макети вже знайомого багатофункціонального патрульного катера «Кайра-150» (вперше публічно був представлений на «Зброя та Безпека-2019») та інноваційного ракетного катера з аеростатичним розвантаженням «Богомол».

Макет малого ракетного катера «Богомол» від ДП ДПЦК на «Зброя та Безпека-2021». Фото з сайту Defense Express
 

Ще на цю тему