СБУ викрила зловмисників, які хотіли продати в Азію секретні документи у сфері військового кораблебудування 

17:45 18.06.2021

Контррозвідники Служби безпеки України викрили зловмисників, які хотіли продати до Азії секретні проєктні документи у сфері військового кораблебудування.

Як повідомили в СБУ, за документи ділки просили 2 млн доларів, пише ZN,UA.

«Встановлено, що до протиправної діяльності причетні кілька колишніх та чинних працівників одного з вітчизняних оборонних підприємств. У ході проведення спецоперації співробітники СБУ викрили зловмисників під час передачі $250 тис. за частину оборонних відомостей», - зазначили в СБУ.

Раніше контррозвідники фіксували отримання зловмисниками кількох «авансів» від іноземців. Під час обшуку вдома в осіб вилучили документи та комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Зараз вирішується питання про повідомлення про підозру та обрання зловмисникам запобіжних заходів. Справу відкрили за ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

Раніше повідомлялося про те, що Служба безпеки викрила канал нелегального вивезення з України товарів військового призначення. Зловмисники намагалися переправити за кордон обладнання для інженерного забезпечення військових підрозділів.

Справу відкрили за ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України. Зараз правоохоронці намагаються встановити, звідки надходили елементи озброєння. Також вони працюють над тим, аби притягнути до відповідальності інших осіб, причетних до правопорушення.
 

Ще на цю тему