Ракетний удар був навмистним: Канадський суд визнав терактом збиття літака МАУ Іраном

12:00 21.05.2021

Верховний суд провінції Онтаріо визнав збиття літака МАУ у небі поблизу Тегерана навмисним терористичним актом.

Як повідомляє Укрінформ, це рішення в Торонто озвучив головуючий суддя Едвард Белобаба.

«Позивачі довели, що збиття обвинуваченими літака рейсу 752 було актом тероризму», - заявив Белобаба.

На його переконання, «ракетний удар по літаку рейсу 752 був навмисним та безпосередньо призвів до смерті усіх на борту».

Стороною захисту у позові було визначено державу Іран, Збройні сили країни, верховного лідера Аятоллу Хаменеї, Корпус вартових ісламської революції та кілька інших відповідачів.

Іран ще минулого року отримав повістку в суд, однак не захищав себе під час слухань.

Хоча це судове рішення не матиме негайних практичних наслідків, воно відкриває родичам жертв катастрофи шлях до виплати репарацій офіційним Тегераном. Очікується, що незабаром у Канаді відбудеться друге судове засідання, яке визначить розмір відшкодувань, на які можуть розраховувати близькі й родичі загиблих. У разі відмови Ірану від участі у цьому засіданні, на його державне майно потенційно може бути накладено арешт.

Як повідомлялося, іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського пасажирського літака у січні 2020 року. У документі зазначається, що причиною фатального рішення збити літак була помилка оператора протиповітряної оборони, який визначив літак як «ворожий об'єкт».
 

Ще на цю тему