Переданий в концесію Херсонський порт показав збиток

09:01 08.04.2021

Загальний вантажообіг херсонського порту за перший квартал 2021 року знизився на 35%, в порівнянні з аналогічним періодом у 2020 році.

Про це свідчить статистика Адміністрації Херсонського морського порту, передає УНН.

«Загальний вантажообіг за I квартал 2021 року в акваторії морського порту Херсон склав 509 тис. тонн. Це на 35,9% нижче, ніж в I-му кварталі 2020 року. Значну частину загального вантажообігу становить агропродукція: кормової шрот — 92 тис.тонн, насіння сої — 35 тис.тонн, пшеничні висівки — 74,32 тис.тонн. Листової сталі перевалили 42,24 тис.тонн, і прокат чорних металів — 21 тис.тонн», — вказали у звіті.

26 червня 2020 року, між Міністерством інфраструктури України, державним підприємством «Адміністрація морських портів України», приватною компанією «РісоілХерсон» і компанією «Проектна компанія РісоілХерсон» був підписаний договір про передачу в концесію майна державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт» та майна державного підприємства «Адміністрація морських портів України».

«Для встановлення більш плідної і результативної співпраці в частині стратегічного розвитку морського порту Херсон, було прийнято одноголосне рішення про включення до складу Ради морського порту Херсон представників з боку Концесіонера. Раді вітати їх в нашому портовому співтоваристві і сподіваємося, що завдяки реалізації заходів, передбачених концесійним договором з розвитку нашого морського порту, Херсон поліпшить свої конкурентоспроможні і економічно привабливі позиції серед інших портів України», — коментував начальник ХФ ДП “АМПУ” (Адміністрації Херсонського МП), голова Ради морського порту Херсон В’ячеслав Харкавенко.

Концесія херсонського порту була укладена на 30 років і концесіонер в особі «Рісо-Херсон» зобов’язався збільшити до 80% частки вантажів, які прямують в порт з використанням залізничного, внутрішнього водного та інших видів транспорту, крім автомобільного.

Компанія «Рісо» входить до «Індустріальної групи Грузії» Давіда Бежуашвілі — одного з найбагатших грузинських бізнесменів. Головні активи (Кутаїський автозавод і Ткібульске вугілля) Бежуашвілі отримав при правлінні Міхеїла Саакашвілі в Грузії. Брат Давіда Бежуашвілі Гела при Саакашвілі був начальником зовнішньої розвідки Грузії.

Ще на цю тему