Цьогоріч будівництво корвету профінансують на 3,8 млрд гривень

17:41 19.02.2021

Цьогоріч будівництво одного корвету для Військово-Морських Сил ЗС України профінансують на 3,8 млрд гривень.

Про це повідомляє «Мілітарний» з посиланням на Паспорт бюджетної програми Міністерства оборони України на 2021 рік.

Витрати на придбання одного корвета, постачання якого відбудеться у наступних бюджетних періодах, профінансується у 2021 році на суму в 3,788 506 млрд гривень (близько 137 млн доларів).

Ці гроші підуть на фінансування будівництва корвету типу Ada, що розроблений у Туреччині та заплановано побудувати для потреб ВМС ЗС України.

Урочиста закладка корабля відбудеться за декілька місяців, про що раніше розказав Командувач національним флотом контрадмірал Олексій Неїжпапа.

В 22-у ми отримаємо першу партію катерів Mark VI. Через декілька місяців буде закладено корвет|ред. – для ВМС|. І для цього всього треба підготовлений особовий склад, – сказав на урочистостях з нагоди початку нового навчального року на ВМС ЗС України Олексій Неїжпапа.

Цьогоріч будівництво корвету профінансують на 3,8 млрд гривень. Корвет типу Ada Туреччини. Фото з відкритих джерел

Контрадмірал не уточнив, де саме відбуватимуться ні підприємство, ні країну, а також головно – комплекту озброєння та обладнання майбутнього корвету для національного флоту.

У грудні 2020 року Україна уклала прямі угоди з турецькими компаніями про передачу технологій та виробництво корветів і ударних БПЛА.

Згодом суднобудівний завод «Океан» було обрано Державним оборонним концерном Туреччини для реалізації корветної програми України.

Між українським заводом та турецьким концерном було укладено меморандум про спільну діяльність з реалізації проекту будівництва серії кораблів класу корвет для Військово-Морських Сил України.

Меморандум передбачає укладення окремих контрактів між сторонами в чітко обумовлені строки та конкретні кроки співпраці в рамках корветної програми. 

Ще на цю тему