Стан політв'язня Приходька критично погіршився
Стан здоров'я українського активіста з Криму Олега Приходька, незаконно утримуваного в російському СІЗО, критично погіршився.
Про це у Телеграмі поінформувала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, передає Укрінформ.
«Стан здоров'я українського політв’язня, кримського активіста Олега Приходька, який незаконно утримується в слідчому ізоляторі №1 в Ростові-на-Дону, критично погіршився», - зазначила Денісова.
За її словами, Приходьку, який має хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, сечостатевої системи, а також глибоке стійке двостороннє порушення слуху та зору, керівництво СІЗО не забезпечує право на отримання належної меддопомоги, що передбачено пунктом 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.
Через різке зниження слуху, наголосила Денісова, активіст позбавлений права на справедливий суд та ефективний засіб юридичного захисту, а неодноразові звернення його адвоката до суду з клопотанням про проведення кваліфікованого медобстеження та лікування залишилися без уваги.
Окрім того, за інформацією українського омбудсмена, кримського активіста утримують у погано освітленій камері, без належної вентиляції, з недотриманням норми санітарної площі на одну особу та у повній антисанітарії – наявні щури, таргани та комахи.
Денісова наголосила, що відповідно до положень Конвенції про захист прав людини і основних свобод такі факти порушення прав прирівнюються до катувань і нелюдського поводження та становлять пряму загрозу життю й здоров’ю Приходька.
Тож вона закликала уповноважену з прав людини в РФ Тетяну Москалькову вжити невідкладних заходів для відновлення прав Приходька, зокрема терміново провести кваліфікований медогляд, забезпечити належні умови тримання, відповідно до Мінімальних стандартних правил ООН щодо поводження з в’язнями.
«Переконана, що спільні дії міжнародної спільноти, дипломатичного корпусу України та інших дипломатичних представництв іноземних держав, направлені на захист прав усіх громадян України, які незаконно утримуються країною-агресором, зможуть наблизити день їхнього звільнення», – уточнила Денісова.
Як повідомлялося, 28 травня 2020 року у Південному окружному військовому суді Ростова-на-Дону розпочався розгляд по суті кримінальної справи щодо Олега Приходька. Українського активіста звинувачують за такими статтями КК РФ: ч. 1 ст. 30 і ч. 1 статті 205 (підготовка до вчинення терористичного акту), ч. 1 статті 222 (придбання та зберігання вибухових речовин) і ч. 1 статті 223-1 (виготовлення вибухових речовин).
27 березня 2020 року Приходьку продовжили арешт до 15 вересня 2020 року, а через кілька днів етапували до Ростова-на-Дону.
7 вересня російський Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону продовжив ще на три місяці термін утримання під вартою Приходька.
Ще на цю тему
- 21.01.2021 Крымчан ждет повышение цен и безработица – стали известны причины
- 21.01.2021 Оккупированный Крым стремительно дорожает для российских отдыхающих
- 19.01.2021 Кіркорову, який публічно виправдовує окупацію Криму, на п'ять років заборонено в'їзд до Литви
- 19.01.2021 Кримському «бізнесмену» оголошена підозра через сприяння окупації
- 19.01.2021 Через рішення ЄСПЛ щодо Криму може постраждати «Газпром», – Юрчишин
- 19.01.2021 У Криму цьогоріч прогнозують масове розмноження сарани
- 19.01.2021 На півночі Криму знову зафіксували забруднення повітря
- 19.01.2021 МЗС України працює над притягненням «Яндексу» до відповідальності за роботу в Криму
- 19.01.2021 МЗС Литви пропонує не впускати Кіркорова в країну через його поїздки до Криму
- 15.01.2021 Правозахисники оприлюднили імена осіб, причетних до мілітаризації дітей в окупованому Криму
- 14.01.2021 Оккупанты грузовиками вывозят землю Языковой балки / Фото
- 13.01.2021 Поклонська написала рапорт щодо поновлення її в окупаційній «прокуратурі»