СБУ повідомила про підозру ще 2 кримським колаборантам, які організовували «голосування» за Путіна

15:20 19.04.2024

За матеріалами СБУ підозри отримали Ірина Гузєєва – так звана «заступниця голови виборчої комісії Республіки Крим» та Артур Бабак – так званий «голова територіальної виборчої комісії Залізничного району міста Сімферополя».

Про це повідомляє Головне управління СБУ в АР Крим у Фейсбуці.

Йдеться про те, що З січня по березень 2024 року фігуранти організовували та проводили псевдовибори президента рф на анексованому півострові.

За даними слідства, Гузєєва залучила більше 4 тисяч своїх підлеглих для проведення «поквартирного інформування» громадян. 

Під час цих «заходів» прокремлівські агітатори чинили тиск на виборців, а також збирали інформацію про кримчан незгодних з окупаційним режимом. 

Також відомо, що Бабак призначав очільників і затверджував склад дільничних виборчих комісій. 

Крім того, колаборант вів активну пропагандистську діяльність серед молоді окупованого півострова, регулярно проводячи так звані «дні юного виборця» та «пізнавально-патріотичні години».

Під час яких насаджував кримським школярам прокремлівські наративи та закликав їх підтримувати окупаційну владу.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Гузєєвій та Бабаку про підозру за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Оскільки вони перебувають на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення їх до відповідальності за злочини проти нашої держави.

Розслідування проводили співробітники СБ України в АР Крим за процесуального керівництва Прокуратури в АР Крим та м. Севастополі.

Ще на цю тему