Молдова денонсує ще одну угоду в межах СНД
Молдова денонсує Угоду про модернізацію цивільної авіації держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав (СНД), ухвалену в Москві 3 листопада 1995 року.
Про це повідомляє Point.md, передає Укрінформ.
Відповідний проєкт постанови включено до порядку денного засідання молдовського уряду, яке відбудеться 15 квітня.
У проєкті зазначається, що Міністерство закордонних справ Молдови повідомить Виконавчий комітет СНД про денонсацію цієї угоди.
Упродовж останніх двох років Молдова ініціювала процес перевірки актуальності та можливість застосування угод, укладених у межах СНД. Наразі 283 угоди СНД вже денонсовані, а близько 60 перебувають у процесі розгляду.
Повідомляється, що 2 квітня парламент Молдови у другому читанні схвалив денонсацію Угоди про створення СНД, а також протокол та статут організації, що ознаменувало остаточний вихід країни зі статутних органів СНД.
МЗС Молдови пояснило це рішення тим, що фундаментальні цінності та принципи СНД більше не дотримуються, особливо щодо територіальної цілісності та недоторканості кордонів. Влада країни посилається на дії Росії у регіоні, включаючи війну проти України, та незаконну військову присутність на території Молдови.
Нагадаємо, Молдові доведеться погасити борги на суму 100 тис євро, щоб вийти зі Співдружності Незалежних Держав (СНД).
Ще на цю тему
- 09.04.2026 Президентка Молдови підписала укази про денонсацію ключових документів СНД
- 02.04.2026 Молдова йде з СНД: парламент денонсував засадничі документи
- 10.02.2026 Молдові треба буде cплатити 100 тисяч євро боргів перед виходом з СНД
- 12.12.2025 Парламент Молдовы денонсировал еще три соглашения с СНГ
- 15.02.2024 Молдова денонсує ще три «неактуальних» угоди з СНД
- 21.12.2023 У Молдові розраховують вийти з СНД до кінця 2024 року
- 15.08.2023 Молдова вийде з угоди щодо роззброєння в рамках СНД
- 11.08.2023 Восемь соглашений в рамках СНГ денонсированы парламентом Молдовы
- 03.08.2023 Молдова денонсує ще сім угод СНД
- 20.07.2023 Молдова денонсувала Конвенцію про Міжпарламентську асамблею СНД
- 28.06.2023 Правительство Молдовы одобрило выход страны из Межпарламентской Ассамблеи СНГ
- 19.05.2023 Молдова вышла из двух соглашений в рамках СНГ