Європарламент нагороджує премією Сахарова двох ув’язнених журналістів у Грузії та Білорусі
У Європарламенті вирішили присудити цьогорічну премію Сахарова за свободу думки ув’язненій грузинській журналістці Мзії Агломабелі та ув’язненому Білоруссю польськомовному журналісту Анджею Почобуту.
Про це повідомили у пресслужбі Європарламенту, пише "Європейська правда".
Європарламент 16 грудня нагородить премією Сахарова редакторку батумських онлайн-медіа Мзію Агломабелі та журналіста Анджея Почобута, представника польської меншини у Білорусі, які обоє перебувають за ґратами з політичних мотивів.
"Присвоюючи цьогорічну премію Сахарова… ми відзначаємо двох журналістів, чия хоробрість є яскравим маяком для усіх, хто відмовляється замовчати. Обоє заплатили тяжку ціну за те, що говорили правду, і стали символами боротьби за свободу і демократію", – заявила президентка Європарламенту Роберта Метсола.
Європарламент раніше у своїх резолюціях закликав до звільнення Почобута та Агломабелі та визнав їх політв’язнями.
Нагадаємо, Анджей Почобут є журналістом та активістом польської громади у Білорусі, він критикував режим Лукашенка та писав на історичну і правозахисну тематику. Він перебуває у в’язниці з 2021 року, засуджений до 8 років колонії. Варшава намагається добитися його звільнення.
Мзія Агломабелі є журналісткою і керівницею батумських онлайн-видань Batumelebi та Netgazeti. Її затримали у січні 2025 на акції протесту за ляпас поліцейському, а у серпні засудили до двох років в’язниці.
У 2023 році премію вручили борцям за права жінок в Ірані; 2022 році – народу України та президенту Володимиру Зеленському, у 2021 році – російському політику Алексєю Навальному, у 2020-му – демократичній опозиції Білорусі.
Ще на цю тему
- 09.12.2025 «Репортеры без границ»: в Грузии продолжается планомерное движение к авторитарному правлению пророссийского правительства
- 20.06.2025 Представительство ЕС призывает власти Грузии прекратить нападки на демократические институты и фундаментальные права
- 09.04.2025 В Тбилиси проходит «Марш солидарности со СМИ»
- 26.02.2025 Влада Грузії анонсувала нові правила для ЗМІ, які називає "британською моделлю"
- 16.08.2024 В Грузії оштрафували опозиційний телеканал за ролики проти закону про "іноагентів"
- 21.07.2023 Высокопоставленные чиновники Грузии подали более 30 исков в суд против критических СМИ
- 17.05.2022 Вирок директору основного опозиційного телеканалу Грузії викликав жорстку реакцію США і Британії
- 30.04.2022 Громадський мовник Грузії звільнив журналістів, що заявляли про цензуру
- 23.06.2020 Скандальний грузинський журналіст жорстко принизив Путіна після чуток про замах / Відео
- 27.12.2019 В Грузии арестованы счета оппозиционных телеканалов
- 06.06.2018 Объявлен набор добровольцев в «Легион информационной обороны» Грузии
- 03.03.2017 Решение Верховного суда по делу «Рустави 2» создаст проблемы Грузии - Дэвид Крамер