Вирок директору основного опозиційного телеканалу Грузії викликав жорстку реакцію США і Британії

16:00 17.05.2022

Посольства Британії та США жорстко відреагували на обвинувальний вирок гендиректору опозиційного телеканалу Мтаварі, зазначивши, що це ставить під питання верховенство права в країні.

Як пише Європейська правда, про це повідомляє Новости-Грузия. 

У посольстві США зазначили, що рішення суду ставить під сумнів відданість Грузії верховенству права.

«Ця справа від початку викликала питання, в тому числі щодо термінів та звинувачень. Тривожна модель вибіркових розслідувань та переслідувань проти тих, хто в опозиції до чинної влади, підриває довіру громадськості до поліції, прокуратури, судів та самої влади», - йдеться у заяві посольства. У ній наголошують, що це шкодить Грузії зараз, коли країна має безпрецедентну нагоду поглибити євроатлантичну інтеграцію.  

Виконуюча обов’язки посла Британії Клер Олблес заявила, що розчарована рішенням суду. 

«Це особливо показово у контексті останньої доповіді "Репортерів без кордонів", у якому рейтинг Грузії у Міжнародному індексі свободи ЗМІ суттєво знизився», - зауважила вона. 

16 травня міський суд Тбілісі визнав винним гендиректора опозиційного телеканалу Мтаварі архі та колишнього адвоката експрезидента Саакашвілі Ніку Гварамія у зловживанні повноваженнями у справі щодо телеканалу Руставі 2 та засудив його до 3,5 років в'язниці і штрафу.
 

Ще на цю тему