ЄІБ надасть 300 млн євро кредитних гарантій для торгівлі ЄС з Україною
Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надасть експортні кредитні гарантії на суму в 300 млн євро для компаній, які ведуть зовнішню торгівлю з Україною.
Про це заявила президентка ЄІБ Надя Кальвіньо перед початком засідання Ради ЄС у закордонних справах з питань розвитку в Брюсселі 26 травня, передає Європейська правда.
Компанії, які експортують в Україну, отримають кредитні гарантії від ЄІБ на 300 млн євро, повідомила Надя Кальвіньо.
"Хочу повідомити, що ми підписали перші угоди з експортно-кредитними агентствами по всьому ЄС. Відтепер європейські компанії можуть звертатися до своїх національних експортно-кредитних агентств, щоб мати доступ до європейських гарантій під час торгівлі з Україною", – заявила Надя Кальвіньо.
"Цей продукт експортних кредитних гарантій, який ми запустили, має 300-мільйонний бюджет, і на нього вже було здійснено передплату. Ми отримали запити від національних експортно-кредитних агентств на суму понад 400 млн євро", – додала вона.
За словами очільниці ЄІБ, "зараз ми досягли крейсерської швидкості у впровадженні проєктів, що фінансуються ЄІБ в Україні".
"Що два тижні ми відкриваємо новий проєкт. Йдеться про транспортну, енергетичну інфраструктуру, лікарні, школи, дитячі садки, університети, водну інфраструктуру, місцевий транспорт, муніципальні послуги по всій країні. Ми також говоримо про підтримку приватного сектору.", – розповіла вона.
"У майбутньому ми продовжимо посилювати нашу підтримку України, намагаючись максимізувати вплив на місцях, і я сподіваюся, що дуже скоро зосередимося на відновленні країни після закінчення війни", – висловила надію Кальвіньо.
Як повідомлялося, Україна та ЄІБ уклали угоди на 116,5 млн євро для відновлення енергетики та інфраструктури.
Своєю чергою ЄБРР у 2025 році планує інвестувати щонайменше 1,5 млрд євро у підтримку економіки та бізнесу України у воєнний час.
Ще на цю тему
- 09.04.2025 Євросоюз перерахував Україні €1 мільярд у межах ініціативи ERA
- 13.05.2024 ЄС схвалив продовження пільгової торгівлі з Україною з запобіжниками
- 29.01.2024 ЄС паралізує економіку Угорщини на випадок блокування допомоги Україні: що відомо
- 30.12.2023 Віцепрезидентка Єврокомісії: Членство України в ЄС – питання років, не десятиліть
- 28.06.2023 Україна почне перегляд угоди про вільну торгівлю з чотирма країнами ЄАВТ
- 12.06.2023 Президентка ЄК під тиском Києва блокує допомогу польським фермерам – ЗМІ
- 02.03.2023 Експорт ЄС до України у 2022 році перевищив довоєнний рівень
- 01.02.2023 Австрія надасть гарантії за кредитами ЄС Україні до €102 мільйонів
- 01.02.2023 Україна подолала психологічну межу у 50% виконання кандидатських вимог ЄС - дослідження
- 27.10.2022 Комітет Європарламенту схвалив угоди про розширення «транспортного безвізу» з Україною
- 26.08.2022 Україна отримає «митний безвіз» з 1 жовтня - Шмигаль
- 16.07.2022 Шмигаль і Боррель обговорили подальші кроки євроінтеграції України