Центробанк РФ таємно створив дублера підсанкційної «Московської біржі» , щоб продовжувати торгувати валютою
Центробанк Росії таємно купив "Санкт-Петербурзьку валютну біржу" (СПБВ), оскільки припинення біржової торгівлі доларами та євро та невизначеність щодо майбутнього торгів юанем після потрапляння "Московської біржі" під блокуючі санкції США змусило російський Центробанк готувати заміну головному торговельному майданчику країни.
Про це повідомляє Frank Media із посиланням на джерела ринку, пише БізнесЦензор.
Однак офіційно ні ЦБ Росії, ні біржа, ні останній відомий її мажоритарний акціонер – "Промсвязьбанк" – це не коментують.
Своя біржа знадобилася Центробанку Росії через санкції, накладені на "Мосбіржу". На основі СПВБ російський Центробанк планує створити повноцінний майданчик з торгівлі валютою.
Санкції на "Московську біржу" були накладені 12 червня, а вже 1 липня СПВБ запустила торги валютою – "дружніх" країн: китайським юанем, білоруським рублем, казахстанським тенге, узбецьким сумом, киргизьким сомом та вірменським драмом.
Нещодавно СПВБ отримала важливу для біржі інфраструктурну складову – центральний контрагент (обидві сторони укладають угоду з ним, страхуючи себе від ризику невиконання зобов'язання).
Втім, на що розраховує Центробанк РФ, незрозуміло: варто валютним торгам на СПВБ набрати більш-менш серйозні обороти, як вона перетвориться на мету для санкцій.
Один із співрозмовників Frank Media оцінює "тривалість життя" біржі після досягнення хоч якихось показників максимум у пів року. Інший вважає, що ЦБ Росії дивиться далі: можна заздалегідь все підготувати – створити та обкатати інфраструктуру – і чекати на закінчення війни. Санкції з "Мосбіржі" після цього не знімуть, але й нові навряд чи вводитимуть – тоді можна буде запустити повноцінні валютні торги на біржі-дублері.
Міністерство фінансів США 12 червня внесло до санкційного списку понад 100 російських компаній. У тому числі США запровадили санкції проти "Московської біржі", вона зупинила торги доларом та євро. Центробанк РФ тепер встановлює курс рубля до цих валют на основі закритих позабіржових угод.
Після цього валютний ринок "Московської біржі", колись один із найбільших у Східній Європі з річним оборотом понад 300 трильйонів рублів, змушений торгувати єдиною доступною валютою – китайським юанем.
Однак і ця можливість обмежена. Після запровадження санкцій США великі гравці біржових торгів китайським юанем – китайські банки, які продовжують працювати з Росією, – пішли з "Московської біржі".
У середині жовня заступник міністра фінансів РФ заступник голови Мінфіну Алексєй Моісєєв заявив, що санкції США зруйнували біржовий валютний ринок у Росії, тому виплати за валютними облігаціями, у тому числі номінованими у китайських юанях, мають проводитися у рублях.
Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
Ще на цю тему
- 09.12.2024 Україна та Естонія у спільній заяві закликали до посилення санкційного тиску на Росію
- 09.12.2024 Финляндия готова поддержать санкции против российского никеля – росСМИ
- 09.12.2024 У Росії збанкрутів один з найбільших виробників чіпів
- 07.12.2024 ЗМІ: Латвія та Литва загальмували ухвалення 15-го пакета санкцій ЄС проти Росії
- 07.12.2024 Bloomberg: Євросоюз веде перемовини з США щодо пом’якшення санкцій проти російського «Газпромбанку»
- 07.12.2024 Компания из Италии поставляет сталелитейное оборудование для производств, работающих на ВПК РФ
- 07.12.2024 РФ в обход санкций закупает детали для судов у компании из Нидерландов
- 07.12.2024 Найбільший у світі суверенний фонд може почати продаж російських акцій
- 06.12.2024 Через санкції російський "Аерофлот" почав закуповувати старі літаки як джерело запчастин
- 06.12.2024 Санкції поступово підривають російське виробництво зброї, - The Washington Post
- 05.12.2024 Российский банк ВТБ закрывает единственное дочернее подразделение в Африке
- 05.12.2024 В ЄС пояснили, як Лавров потрапив на Мальту попри санкції