Російський олігарх Усманов програв суд щодо зняття санкцій ЄС

18:20 07.02.2024

Російсько-узбецький металургійний і телекомунікаційний магнат Алішер Усманов залишиться в санкційному списку ЄС.

Про це заявив у середу 7 лютого вищий суд ЄС, відхиливши апеляцію олігарха, пише Економічна правда з посиланням на Reuters.

У своєму рішенні додати його до санкційного списку в березні 2022 року, невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, ЄС описав Усманова як такого, що має "особливо тісні зв'язки" з президентом РФ Путіним.

"Він активно підтримував політику російського уряду, спрямовану на дестабілізацію України", - йдеться в санкційному рішенні ЄС.

Європейський суд також відхилив аналогічну апеляцію колишнього першого віце-премʼєра Росії Ігоря Шувалова на список санкцій.

ЄС охарактеризував його як такого, що "підтримує дії та політику, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України".

У травні 2022 року повідомлялось, що російський олігарх Алішер Усманов оскаржив рішення ЄС щодо запровадження проти нього жорстких санкцій у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Докладно про санкції можна дізнатися у Базі даних юридичних осіб, щодо яких запроваджено санкції України, Канади, Великобританії, ЄС та США у зв'язку з російською агресією проти України.
 

Ще на цю тему