У трьох пунктах пропуску на кордоні з Польщею скупчилися близько 2,8 тисячі вантажівок
На українсько-польському кордоні у трьох пунктах пропуску вже скупчилися близько 2800 вантажних транспортних засобів.
Про це повідомив в ефірі телемарафону “Єдині новини” речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передає Укрінформ.
"Станом на ранок у чергах скупчилися близько 2800 вантажних транспортних засобів. Бачимо певне збільшення навіть у порівнянні з попереднім днем. Найбільше в пункті пропуску Краківець, це десь 1200 вантажівок, у пункті пропуску Ягодин - 1100 вантажівок, і навпроти Рава-Руської 500", - сказав Демченко.
Він зазначив, що через те, що ці три напрямки фактично заблоковані, то лише по кілька вантажівок на годину пропускають через кордон.
За його словами, перевізники почали обирати інші маршрути, тож спостерігається скупчення автівок і на інших пунктах пропуску. Зокрема, на пункті пропуску Шегині, де перебувають близько 1 200 вантажівок.
"Сподіваємося, що ця ситуація вирішиться якомога швидше, але пам'ятаємо, що учасники акції зазначали, що їхні дії будуть довготривалими, як мінімум до кінця року. Поки що дії, які вживає Україна, це в тому числі і перемовини, щоб знайти компроміс, польська сторона не йде на це", - підкреслив Демченко.
Він наголосив, що автобуси і легкові транспортні засоби можуть вільно перетинати кордон, і для них рух не блокується.
Демченко зауважив, що наразі на кордоні зі Словаччиною рух для автівок не перешкоджають, як на виїзд, так і на в'їзд. "За інформацією словацьких колег, вони поки що не мають підтвердження, що якісь дії по блокуванню руху будуть відбуватися, але варто стежити для того, щоб розуміти, чи будуть так масштабно і на території Словаччини підтримувати блокування руху для вантажівок", - додав речник ДПСУ.
Як повідомлялося, з 6 листопада польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок біля трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: “Корчова - Краківець”, “Гребенне - Рава-Руська”, “Дорогуськ - Ягодин”.
Серед вимог до уряду Польщі - повернення практики дозволів для українських перевізників; посилення для іноземців правил перевезень за ЄКМТ (Європейська конференція міністрів транспорту); неможливість реєструвати компанії в Польщі, якщо її фінансова діяльність відбувається не на території ЄС; створення окремої черги для автомобілів на номерах країн ЄС; створення окремої черги на всіх кордонах для порожніх фур, отримання доступу до
Ще на цю тему
- 03.10.2024 В Україні допустили відновлення ексгумацій жертв Волинської трагедії у 2025 році
- 27.09.2024 Дуда вважає, що історичні проблеми з Україною треба вирішувати не шляхом шантажу
- 24.09.2024 У Варшаві відбудеться засідання Міжпарламентської асамблеї Україна–Польща
- 09.09.2024 Система митного оформлення на українсько-польському кордоні поновила роботу
- 09.09.2024 ЗМІ: Український легіон у Польщі поки лишається ідеєю "на папері"
- 07.09.2024 У Польщі назвали умову, за якої могли б збивати російські ракети над Україною
- 05.09.2024 До України прибув новий глава посольства Польщі, призначений попри вето Дуди
- 05.09.2024 Туск знову пояснив, чому Польща не збиває російські ракети: Ми не у стані війни
- 02.09.2024 Сікорський щодо збиття ракет над Україною висловив особисту думку – МЗС Польщі
- 02.09.2024 Новий посол Польщі приступає до роботи в Україні
- 28.08.2024 Кулеба прямує до Польщі та Брюсселя
- 12.08.2024 У Польщі на місяць продовжили ремонт залізниці – це впливає і на потяги з України