Вірменія просить провести екстрене засідання Радбезу ООН щодо Карабаху
Республіка Вірменія 11 серпня звернулася до ООН з проханням провести екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку з погіршенням гуманітарної ситуації у Нагірному Карабаху "внаслідок вимушеної блокади".
Як передає Укрінформ, про це повідомляє МЗС Вірменії.
"Гострий дефіцит товарів першої необхідності, включно з продовольством, ліками та паливом, загострився після 15 червня 2023 року, коли Азербайджан повністю заблокував Лачинський коридор – єдину дорогу, що з’єднує Нагірний Карабах з Вірменією та зовнішнім світом – заборонивши будь-який доступ до Нагірного Карабаху, навіть гуманітарний. Навмисне перешкоджання постачанню природного газу та електроенергії в Нагірний Карабах з боку Азербайджану завдало шкоди повсякденному життю людей", - наголосив постійний представник Вірменії при ООН Мгер Маргарян у листі на ім'я голови Ради Безпеки ООН.
За його словами, дії Азербайджану є грубим порушенням не лише Тристоронньої заяви від 9 листопада 2020 року, а й міжнародного гуманітарного права та є прямим порушенням наказів Міжнародного суду ООН від 22 лютого та 6 липня 2023 року, згідно з якими Азербайджан повинен «вжити всіх заходів для забезпечення безперешкодного руху людей, транспортних засобів та вантажів по Лачинському коридору в обох напрямках".
Читайте також: В Єревані пройшла акція з вимогою розблокувати Лачинський коридор, 14 учасників затримали
Як повідомлялося, в Міністерстві закордонних справ Азербайджану заявили, що Москва і Єреван не виконали своїх зобов’язань за тристоронньою угодою, підписаною після 44 днів активних боїв між Азербайджаном та Вірменією у Нагірному Карабаху три роки тому.
Вірменія захопила Нагірний Карабах під час війни на початку 1990-х. Азербайджан повернув під свій контроль значну територію Нагірного Карабаху під час шеститижневого конфлікту у 2020-му році. Тоді ж Азербайджан, Вірменія та Москва підписали угоду про припинення вогню в Нагірному Карабаху. За цією угодою вірменська сторона втрачає значні території Нагірного Карабаху та всі окуповані райони навколо нього. Також передбачено, що російські миротворчі війська вводять у Карабах на п'ять років з автоматичним продовженням терміну ще на п'ять років за згодою сторін. Вони займають лінію зіткнення.
У Лачинському районі, відповідно до угоди, діятиме коридор шириною 5 км для зв'язку Карабаху з Вірменією. Його будуть контролювати російські миротворці.
Ще на цю тему
- 25.07.2024 Руйнування Херсонеса: Україна звернулася до ООН
- 25.06.2024 Росія хоче винести питання обстрілу Криму на обговорення Радбезу ООН
- 28.05.2024 В Бакпорту прошло мероприятие ООН по возможностям COP29
- 19.01.2024 Азербайджан и ООН обсудили направления сотрудничества для эффективной организации COP29
- 03.10.2023 Місія ООН не виявила порушень проти цивільних осіб у Нагірному Карабаху
- 21.09.2023 Німеччина не підтримує позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН
- 21.09.2023 Румунія в ООН закликала Росію припинити блокаду «зернової ініціативи»
- 27.04.2023 Росії не вдалося зняти згадку про свою агресію щодо України з важливої резолюції ООН – Кислиця
- 09.09.2022 США порушать питання реформи Радбезу ООН через агресію Росії
- 17.02.2022 Подготовленный Азербайджаном отчет был распространен в качестве документа ООН
- 14.09.2021 Сьогодні у Нью-Йорку відкривається сесія Генасамблеї ООН
- 10.09.2021 Євросоюз – в ООН: Окупація Криму загрожує міжнародній безпеці