США порушать питання реформи Радбезу ООН через агресію Росії
Вашингтон підтримує реформу Ради Безпеки Організації – зокрема розширення географічного представництва її членів і використання права вето.
Як повідомляє Європейська правда, про це постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила у четвер 8 вересня на брифінгу, присвяченому пріоритетам США на 77-ій сесії Генеральної Асамблеї.
"Росія порушила національний суверенітет і територіальну цілісність, порушила права людини й розв’язала відкриту війну замість домовлятися про мир. Постійний член Ради Безпеки ООН завдав удару по самій основі Статуту ООН", – наголосила дипломатка у виступі.
Повномасштабну війну Росії проти України вона назвала "спробою панування в найчистішій формі" та "випробуванням для найбільш основоположних принципів, створених в ООН".
У цьому контексті Томас-Грінфілд оголосила, що США відсьогодні вирішили дотримуватися "шести принципів відповідальної поведінки членів Ради Безпеки ООН". Серед них вона назвала активнішу взаємодію з іншими членами ООН та її установами й відмову від використання вето за винятком крайніх випадків.
"Ми посилимо зусилля з реформи Ради Безпеки. Йдеться і про зміну правил виголошення вето, згідно з якими постійні члени муситимуть пояснювати їх Генеральній Асамблеї", – зазначила постпредка США при ООН.
"Рада Безпеки також повинна краще відображати глобальну реальність і враховувати географічне представництво. Ми не повинні підтримувати застарілий статус-кво. Натомість ми маємо виявити гнучкість для компромісу в ім’я відповідальності", – додала вона.
Також Томас-Грінфілд анонсувала широкі консультації за участі президента США Джо Байден, державного секретар Ентоні Блінкена та "про критичні питання про реформу Радбезу та інших органів ООН".
У квітні Генасамблея ООН припинила членство РФ в Раді ООН з прав людини. Разом з тим Росія продовжує мати право вето в Раді Безпеки ООН. Україна неодноразово закликала позбавити РФ права вето в Радбезі або ж узагалі виключити країну з органу.
Ще на цю тему
- 25.07.2024 Руйнування Херсонеса: Україна звернулася до ООН
- 25.06.2024 Росія хоче винести питання обстрілу Криму на обговорення Радбезу ООН
- 28.05.2024 В Бакпорту прошло мероприятие ООН по возможностям COP29
- 19.01.2024 Азербайджан и ООН обсудили направления сотрудничества для эффективной организации COP29
- 03.10.2023 Місія ООН не виявила порушень проти цивільних осіб у Нагірному Карабаху
- 21.09.2023 Німеччина не підтримує позбавлення Росії права вето в Радбезі ООН
- 21.09.2023 Румунія в ООН закликала Росію припинити блокаду «зернової ініціативи»
- 12.08.2023 Вірменія просить провести екстрене засідання Радбезу ООН щодо Карабаху
- 27.04.2023 Росії не вдалося зняти згадку про свою агресію щодо України з важливої резолюції ООН – Кислиця
- 17.02.2022 Подготовленный Азербайджаном отчет был распространен в качестве документа ООН
- 14.09.2021 Сьогодні у Нью-Йорку відкривається сесія Генасамблеї ООН
- 10.09.2021 Євросоюз – в ООН: Окупація Криму загрожує міжнародній безпеці