Bellingcat відстежили понад сотню суден-привидів у порту окупованого Севастополя

08:00 13.05.2023

Розслідувачі з Bellingcat за допомогою супутникових знімків відстежили понад 100 суден, які завантажувалися у порту Севастополя з вимкненою AIS.

Останні роки зерновий термінал «Авлита» у Севастопольському порту окупованого Криму нібито майже не працює — принаймні, згідно з даними служб моніторингу суден, пише usm.media

Втім, журналісти Bellingcat звернулися до сервісів супутникових зображень та отримали дані, які демонструють, що на терміналі активно завантажують судна зерном. Подивитися на «мапу» суден можна за посиланням.  

Лише за перший рік повномасштабного вторгнення рф в Україну, щонайменше 179 днів на терміналі були присутні судна, які завантажували зерном для експорту. Судна перебували в порту з вимкненими AIS. 

За словами журналістки «Миротворця» Катерини Яресько, після повідомлень у ЗМІ про судна-привиди, які завантажують у Криму, багато країн почали відмовлятися приймати зерно, яке, ймовірно, походить з окупованого півострова. Втім, низка суден досі відправляють вантажі, наприклад, до Сирії.

Також актуальною проблемою залишається перевалка зерна методом STS, коли вантаж переміщують у морі з одного судна на інше. Це допомагає росіянам приховати для покупців справжнє походження зерна.
 

Ще на цю тему