Зерновий коридор: відвантажено 26,2 млн тонн агропродукції

12:40 31.03.2023

В рамках реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування морські порти Одеса, Чорноморськ та «Південний» відправили 857 суден, які експортували 26,2 млн тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи.

Про це повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури.

У четвер, 30 березня, з портів Великої Одеси відправлено шість суден із244 тис. тонн продовольства для країн Азії. Серед них — балкер Serenity Ibtihaj з 27 тис. тонн пшениці для Єгипту. З початку роботи «Зернової ініціативи» 44 судна експортували до цієї африканської країни 1 млн тонн української агропродукції.

Єгипет — найбільш густонаселена країна серед арабських держав та третя за чисельністю населення в Африці. Оскільки Єгипет переживає фінансову кризу, то країна залежить від системних постачань зерна та стабільної ціни. Ці потреби країни здатна забезпечити планомірно працююча «Зернова ініціатива»”, — зазначили в МІУ.

На останньому тендері Єгипет придбав ще одну нову партію української пшениці обсягом 120 тис. тонн. Вона буде відправлена у квітні.

Україна продовжує бути гарантом продовольчої безпеки для всього світу. Міжнародна спільнота могла б отримувати більше української агропродукції, якби росіяни цілеспрямовано не сповільнювали інспекції суден в Босфорі”, — наголосили в МІУ.

За даними міністерства, станом на вечір 30 березня у територіальних водах Туреччини очікували інспекції 89 суден, з яких 66 прямують до українських портів під завантаження.

Наприкінці липня 2022 року представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив. Аналогічну угоду ООН та Туреччина підписали з Росією. Перше завантажене судно в рамках Ініціативи вийшло з Одеського порту 1 серпня.

17 березня було погоджено продовження дії Ініціативи з безпечного транспортування агропродукції через Чорне море під егідою ООН ще на 120 днів — до середини липня 2023 року.

«Зернова ініціатива» дозволила розблокувати порти Великої Одеси, які до війни на 80% були воротами для агроекспорту, підтримати українських аграріїв, збільшити надходження валютної виручки в Україну, стабілізувати світові ціни на продовольство та запобігти суттєвому погіршенню гуманітарної ситуації в державах, які знаходяться на межі голоду, зокрема Ефіопії, Сомалі, Афганістану.

Станом на 29 березня в рамках зернової ініціативи порти Великої Одеси відправили 848 суден із вантажем 25,9 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи.

Теми:

Ще на цю тему