Ізраїль схвалив експортні ліцензії на системи захисту від дронів для України – Axios

12:40 16.03.2023

Ізраїль нещодавно затвердив експортні ліцензії на можливий продаж систем придушення безпілотників, які можуть допомогти Україні протистояти іранським дронам-камікадзе, що використовуються проти неї Росією. 

Про це повідомляє Axios із посиланням на трьох ізраїльських та українських чиновників, пише ЛІГА.Новини.

За інформацією Axios, вперше з того часу, як Росія понад рік тому розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, Ізраїль затвердив експортні ліцензії оборонного призначення для можливого продажу зброї Києву.

За словами ізраїльських та українських офіційних осіб, експортні ліцензії були схвалені міністром оборони Йоавом Галланом та міністром закордонних справ Елі Коеном у середині лютого, коли Ізраїль проводив за вказівкою прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху перегляд своєї політики щодо війни.

За словами ізраїльських та українських офіційних осіб, ліцензії було схвалено для двох ізраїльських компаній – Elbit та Rafael, які розробляють системи захисту від дронів. Системи мають радіус дії близько 40 км і можуть бути розташовані поруч з електростанціями або іншими важливими об'єктами для захисту від дронів.

Український чиновник повідомив, що делегація Міноборони України нещодавно відвідала Ізраїль, щоб отримати презентацію про системи захисту від безпілотників. Наголошується, що договір поки що не підписано.

Як зазначається, Міноборони України зацікавлене у цих системах, але вони вважаються менш важливими, оскільки Україні вдається перехоплювати безпілотники у 75–90% випадків. "Що нам дійсно потрібно, то це система захисту від балістичних ракет", – сказав український чиновник.

Ізраїльські офіційні особи заявляють, що схвалення експортних ліцензій не є зміною політики, бо системи мають оборонний характер. Ізраїльський високопосадовець сказав Axios, що одна з причин, через яку Ізраїль затвердив ліцензії, полягає в тому, щоб подивитися, як системи працюють проти іранських безпілотників.
 

Ще на цю тему