Уряд Нідерландів передасть Україні два мінні тральщики

09:00 15.03.2023

Україна до 2025 року отримає від королівства Нідерланди два тральщики типу Alkmaar для розмінування акваторії Чорного моря.

Про це під час спільного брифінгу міністрів оборони України та Нідерландів в Медіацентрі Україна-Одеса розповіла міністр оборони Нідердандів Кайса Оллонґрен, передає Укрінформ.

«Ми розуміємо стратегічну та економічну важливість гаваней в Одесі для того, щоб експортувати їжу. Для захисту морського простору Нідерланди нададуть Україні два мінні тральщики типу Alkmaar. Питання розмінування Чорного моря не вирішиться разом із завершенням війни, саме тому ці тральщики – внесок в майбутнє ЗСУ України», – заявила пані Оллонґрен.


За словами міністра, Україна отримає ці кораблі до 2025 року.

Міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що таку часову політику зумовлюють три фактори.

По-перше, потрібен час для підготовки екіпажу для служби на тральщиках. «Це складні системи, тож військові повинні вміти ними користуватися», – підкреслив Резніков. По-друге це те, що за конвенцією Монтре під час війни неможливий прохід військових кораблів через Босфор. По-третє – розмінування Чорного моря є небезпечним до тих пір, доки в Україні триває війна і немає побудованої архітектури безпеки в Європі.


«Я впевнений, що наші військові швидко опанують цих «мисливців за мінами», тож, можливо, буде наближення цього терміну», – додав Резніков.

Оллонґрен також повідомила, що Нідерланди передадуть Україні мости та переправи М-3 та системи РЛС.

«Ми продовжимо нашу непохитну підтримку України, ми не дозволимо росії «вийти сухою із води» з цієї жорстокої війни, і ми боротимемося за вільне демократичне майбутнє України та всієї Європи», – підсумувала міністр.

Ще на цю тему