Україномовні аудіогіди з'явилися ще в трьох відомих музеях світу
Україномовні аудіогіди з'явилися ще в трьох відомих музеях світу: в Литві, Естонії та Індонезії, повідомляється з посиланням на першу леді України Олену Зеленську на офіційному інтернет-порталі президента України в суботу.
Як уточнює Зеленська, яка ініціювала цей проєкт у 2020 році, аудіогіди українською мовою з'явилися в Національному музеї "Палац Великих князів литовських" (Литва), Талліннському музеї лицарських орденів (Естонія) і в храмі Улувату (Індонезія).
Проєкт налічує вже 54 аудіоекскурсії в 35 країнах.
До запуску аудіогіду в Литві Зеленська приєдналася особисто за допомогою відеозв'язку з Києва і презентувала екскурсію разом з першою леді Литви Діаною Навседено.
"Це буде слово Батьківщини для наших тимчасових переселенців, поки вони не можуть повернутися додому. Для наших литовських друзів, братів і сестер українська нехай прозвучить як мова мужності і незламності, наших спільних цінностей", – зазначила дружина президента України.
Палац Великих князів Литовських - відтворена на початку XXI століття будівля, що вважається наймасштабнішим реставрованим проєктом незалежної Литви. У Палаці розміщується Національний музей.
У Литовській Республіці проєкт із запуску українських аудіогідів під патронатом дружини президента України реалізується вже вдруге – першими українською мовою заговорили автобусні екскурсії по Вільнюсу і за маршрутом Вільнюс – Тракай.
Талліннський музей лицарських орденів був обраний як перший естонський заклад культури, в якому звучатиме українська мова, тому що він став лідером серед музеїв за відгуками жителів і гостей столиці Естонії. Презентувала аудіогід директор музею Катерина Лапіньш, яка повідомила про намір спільно з Київським національним музеєм історії України у Другій світовій війні організувати в Таллінні виставку українських орденів, а також підготувати спільне видання каталогу державних нагород України.
Храм Улувату, розташований в південно-західній частині Балі, на півострові Букіт, був заснований в Х столітті і є однією з найвідоміших індуїстських святинь регіону. До початку ХХ століття Улувату могли відвідувати тільки члени королівської сім'ї. Враховуючи традиційно масовий цільовий туризм з України на о.Балі, де, до того ж постійно проживає близько 6 тис. українських громадян, посольство України в Індонезії підготувало запуск українського аудіосупроводу на цій популярній туристичній локації.
"Після російського нападу у нашого ще довоєнного проєкту з впровадження аудіогідів уже далеко не туристичний зміст. У той час як Росія говорить руйнуваннями, ми будемо говорити світу і одне одному культурою, історією, цінностями – матеріальними і духовними", – наголосила Зеленська.
Ще на цю тему
- 11.03.2023 США передали Україні старовинні артефакти, які незаконно намагалися ввезти з росії
- 08.02.2023 Окупанти вивезли до Генічеська частину викраденої колекції Херсонського краєзнавчого музею
- 25.11.2022 Росіяни вкрали фонди Каховського історичного музею
- 20.11.2022 Музей війни відкриває виставку зібраних у Херсоні зразків російської пропаганди
- 08.11.2022 Вывозили экспонаты машинами: оккупанты ограбили херсонские музеи
- 26.07.2022 росіяни понівечили майно Музею ткацтва на Київщині й викрали частину експонатів
- 12.01.2021 Подарована Лаврову ікона з Луганська коштує 12,5 млн євро і зберігалася в банку – ЗМІ
- 30.04.2020 Рада підтримала приєднання України до Другого протоколу Гаазької конвенції
- 21.12.2017 В одесском музее представили известные экспонаты / Фото
- 09.12.2017 Одесский Музей морского флота передадут Администрации морских портов Украины
- 06.03.2017 Одесскому музею западного и восточного искусства подарили модель японского императорского дворца / Фото
- 16.11.2016 На полузатонувшей подводной лодке создадут Херсонский морской музей / Фото