У Молдові після обшуку в офісі партії "Шор" затримали 8 осіб

20:20 03.11.2022

Антикорупційна прокуратура Молдови повідомила про затримання на три доби вісьмох осіб у справі про незаконне фінансування партії "Шор" після обшуку в офісі політсили у Кишиневі.

Про це повідомляє Newsmaker, пише "Європейська правда". 

Обшуки в офісі партії "Шор" провели напередодні, 2 листопада. Затриманих підозрюють у причетності до незаконного фінансування діяльності партії. Протягом трьох днів прокурори мають звернутися до суду для обрання запобіжного заходу. Імена затриманих не називають. 

Антикорупційна прокуратура також повідомила про вилучення понад 320 тисяч молдовських леїв - понад 600 тисяч гривень, які, як вважають, передбачалися для тіньових зарплат партійцям. 

Як відомо, у справі про незаконне фінансування партії звинувачуваною є також депутатка Марина Таубер. 

Обшук 2 листопада - не перший для офісу політсили. 20 жовтня під час обшуку у пов'язаних з партією людей вилучили 3,5 млн леїв, розфасованих у сумки з назвами районів. Лідер політсили згодом сам визнав, що ці гроші призначалися для "зарплати" учасникам антивладних протестів.

Про роль партії "Шор" у розкачуванні політичної ситуації у Молдові ЄвроПравда детально розповідала у відеоблозі та у статті Атака на Молдову. Як газ та гроші Кремля стали зброєю війни з прозахідною владою.

Ще на цю тему