США працюють над системою доставки зерна з України залізницею – Байден

14:40 15.06.2022

Сполучені Штати разом із союзниками й партнерами працюють над реалізацією альтернативної схеми вивезення експортного зерна з України залізницею, яка передбачає побудову тимчасових зерносховищ біля українських кордонів.

Про це заявив у вівторок президент США Джо Байден під час виступу перед Американською федерацією праці та Конгресу промислових організацій, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Він (Путін – ред.) не лише намагається знищити культуру українців, знищити людей, шляхом вчинення численних воєнних злочинів, але він також перешкоджає доступу до зерна, тисяч тонн зерна, яке перебуває в зерносховищах, готове до експорту», - заявив американський лідер.

Байден підкреслив, що через агресію росії традиційний морський шлях експорту продовольства з України заблокований, тому потрібно шукати інші способи.

«Ми працюємо над планом доставки його (зерна – ред.) в інші країни залізницею»,- заявив президент США.

Він зауважив, що в цьому плані існує проблема, яка полягає в різній ширині залізничних колій в Україні та інших країнах Європи. Однак, за його словами, рішення є.

«Ми будуватимемо зерносховища, тимчасові сховища на кордонах України, в тому числі в Польщі, щоб ми змогли з (українських – ред.) вагонів перевантажити (зерно – ред.) в ці сховища, а потім у європейські вагони, щоб далі транспортувати його до океану й робити доставки по всьому світу»,- заявив Байден.

Однак це, за його словами, потребує часу.

Як повідомляв Укрінформ, у результаті російської агресії, що почалася 24 лютого, в портах України заблокованими є понад 20 млн т зерна, близько половини з якого призначалася для потреб Всесвітньої продовольчої програми ООН. Такі дії росії, яка продовжує морську блокаду, краде українське зерно з тимчасово окупованих територій України та бомбить українські сховища із зерном, загрожують світу виникненням глобального голоду.

Міністерство аграрної політики та продовольства України і Міністерство сільського господарства США підписали меморандум щодо співробітництва у сфері сільського господарства.

Теми:

Ще на цю тему