На кордоні України та Молдови почали будувати міст через Дністер замість поромної переправи 

11:40 18.02.2022

На українсько-молдовському кордоні розпочалося будівництво автодорожнього прикордонного мостового переходу через річку Дністер у районі населених пунктів Ямпіль та Косеуць. 

Про це повідомила прес-служба Державного агентства автомобільних доріг «Укравтодор», пише видання Порти України.

Переправа стане альтернативою паромній переправі на прикордонному переході «Ямпіль—Косеуць», котра давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав. Новий міст через Дністер стане ключовим об’єктом транспортного коридору Київ—Кишинів, котрий стане найкоротшим шляхом з центрального регіону України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід невизнаної Придністровської республіки.

Будівництво Ямпільського мосту здійснюється за моделлю design-build, яка означає, що підрядна організація ТОВ «СП «Автострада» займається і проектуванням, і будівництвом. Рішення передбачають найсучасніші методи та технології виконання робіт. Насамперед у частині спорудження майже 700-метрової естакади через Дністер.

Роботи на об’єкті ведуться у цілодобовому режимі. Вже пробурено та забетоновано 12 паль, які будуть фундаментом майбутніх опор мосту (на одну опору потрібно 15 паль). Також на території будівництва завершено монтаж заводу бетонних виробів, виробнича потужність якого сягає 113 кубометрів на годину. Завод задовольнятиме першочергові потреби у якісному бетоні на етапі ведення бурових робіт та надалі гарантуватиме безперебійну роботу на об’єкті упродовж всього року. Підрядник активно концентрує на будівельному майданчику металеві конструкції та супутні матеріали. Так, виготовили вже понад 2500 тонн прогонових будов.

Повномасштабний комплекс будівельних робіт на об’єкті стартуватиме вже на початку весни із настанням сприятливих погодних умов.

Завершити будівництво мосту плануємо за два роки, з молдовською стороною узгоджено точку примикання мосту. Невдовзі буде підписано відповідну міжурядову угоду.

Довжина нового мостового переходу через Дністер сягне 1409 метрів, а максимальна висота опор (їх буде 24) — 50 метрів.

Також передбачено спорудження сучасного спільного пункту пропуску. Під’їздом до нього з української сторони стане автошлях Т-02-02 Могилів-Подільський—Ямпіль—Бершадь—Умань. З іншої сторони він примкне до молдавської траси М2 Кишинів—Сорока.

Наразі транспортний зв’язок між Україною і Молдовою через річку Дністер в Одеській області забезпечується мостом, який розміщений у зоні пункту пропуску «Могилів-Подільський—Отач» та мостом в на пункті пропуску «Бронниця—Унгурь», на якому дозволена маса транспортних засобів не перевищує 3,5 тонн, а на прикордонному переході «Ямпіль—Косеуць» працює лише поромна переправа, однак вона давно не відповідає вимогам часу і реальним потребам жителів держав. Фактично весь транспортний потік проходить через міжнародний пункт пропуску «Могилів-Подільський—Отач».
 

 

Ще на цю тему