Рада ратифікувала угоду між Україною і ЄС про «відкрите небо»

18:40 17.02.2022

Верховна Рада ратифікувала Угоди між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами про спільний авіаційний простір.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, проєкт закону (№0144) підтримало 311 народних депутатів.

Метою документа є виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угоди між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом і його державами-членами, з іншої сторони, про спільний авіаційний простір, учинену 12 жовтня 2021 року в Києві.

«Очікується, що ця угода посилить конкуренцію на ринку повітряних перевезень, вплине на зниження цін на квитки та підвищить рівень якості обслуговування пасажирів», – розповіла голова комітету з питань інтеграції України з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона передбачає поступове створення спільного авіаційного простору між сторонами, який ґрунтується, зокрема, на ідентичних правилах у сфері безпеки польотів, авіаційної безпеки, організації повітряного руху, захисту прав споживачів, систем комп’ютерного бронювання, а також на ідентичних правилах стосовно соціальних аспектів.

Документ встановлює обов’язкові правила, технічні вимоги, адміністративні процедури, базові експлуатаційні стандарти та імплементаційні норми, що застосовуються між Україною, Європейським Союзом і його державами-членами.

Зазначений спільний авіаційний простір функціонуватиме на засадах вільного доступу до ринку авіаперевезень та на рівних умовах конкуренції.

 

Ще на цю тему