Пакет стримування Росії має три рівні – Кулеба

11:20 17.01.2022

Україна співпрацює зі своїми союзниками та партнерами для впровадження комплексного пакету стримування Росії.

Про це розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв'ю Bild, пише ZN,UA.

За його словами, пакет стримування РФ має три рівні: розробка низки болючих економічних санкцій, поглиблення оборонного співробітництва з Україною та сильна дипломатія для деескалації

«Коли на початку листопада 2021 року РФ взяла новий небезпечний курс ескалації, ми негайно подвоїли зусилля з мобілізації міжнародної підтримки України», - наголосив Кулеба.

Міністр підкреслив, що немає кращого шляху стримування подальшої російської агресії, ніж сильна Україна.

«Те, що ми бачили під час дипломатичних контактів з Росією минулого тижня стало кульмінацією нашої спільної дипломатії стримування. Єдність Заходу була очевидною», - додав глава МЗС.

10-13 січня відбулися три раунди переговорів, присвячених російським претензіям стосовно європейської безпеки: переговори делегацій Росії і США в Женеві,засідання Ради Росія-НАТО у Брюсселі та переговори в рамках ОБСЄ.

Переговори були «складними, але професійними», повідомили у РФ. За підсумками усі учасники заявили про розбіжності в позиціях. Вимоги Росії щодо нерозширення НАТО на схід були визнані неприйнятними, Москва отримала конкретну відмову на свою завуальовану пропозицію щодо переділу світу на нові «сфери впливу», пише видання.
 

Ще на цю тему