Генсек НАТО: в Альянсі немає консенсусу для запрошення України

14:00 15.11.2021

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що в Альянсі немає консенсусу для запрошення України стати повноцінним членом організації.

Про це Столтенберг сказав в інтерв’ю Axios, пише «Європейська правда».

«Щоб стати членом НАТО, треба відповідати стандартам НАТО. Ми допомагаємо їм із модернізацією, у боротьбі з корупцією, але 30 членів Альянсу мають дати згоду. У нас зараз немає консенсусу щодо запрошення України стати повноцінним членом НАТО», – сказав Столтенберг.

Журналіст запитав генсека, що робитиме НАТО, якщо Росія знову наважиться на вторгнення до України. Столтенберг відповів, що минулого тижня бачився з президентом України Володимиром Зеленським і знає, «що той хоче чогось більшого, повноцінного членства».

Журналіст заперечив, що Зеленський хоче реального захисту від Росії і нагадав, що Україна отримувала обіцянку про членство на Бухарестському саміті 2008 року, але нічого не сталося і Росія вторглася та окупувала території..

«Неправильно говорити, що нічого не сталося: вони не стали членами, але ми зміцнили наше партнерство і почали ближче співпрацювати», – відповів генсек НАТО, додавши, що Україна не підпадає під дію статті 5 договору НАТО про колективну оборону.

Нагадаємо, 15 листопада під час візиту до Брюсселя міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зустрінеться з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом, головою ОБСЄ та низкою європейських колег, а також міністрами «Асоційованого тріо».

Ще на цю тему