Два кораблі американських ВМС увійшли в порт Батумі / Фото

15:20 08.11.2021

Кораблі Військово-морських сил США Mount Whitney і Porter увійшли в порт Батумі в Грузії.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Грузія Online.

Зазначається, що зараз у Батумському порту проходить урочиста церемонія зустрічі американських кораблів.

«Грузія відіграє надзвичайно важливу роль у підтриманні безпеки і стабільності на Чорному морі і є цінним партнером НАТО», - заявив заступник командувача ударних сил і підтримки НАТО (STRIKFORNATO) Джеймс Морлі.

Він додав, що сподівається на поглиблення відносин між НАТО та грузинськими колегами у Батумі.

Флагман 6-го флоту ВМС США Mount Whitney повернувся до Грузії через п'ять років, наголошується в повідомленні. Mount Whitney відвідував країну п'ять разів, у тому числі в 2008 році, для надання гуманітарної допомоги під час російсько-грузинської війни.

У лютому 2021 року американський корабель "Дональд Кук (DDG 75)" відвідав порт Батумі. У травні 2021 року корабель берегової охорони "Гамільтон (WMSL-753)" класу "Ледженд" зупинявся в Батумі після завершення навчань з взаємодії з береговою охороною Грузії.

Як повідомляв Укрінформ, 4 листопада флагманський корабель Шостого флоту ВМС США, названий на честь Каліфорнійської гори Вітні (Mount Whitney), увійшов до Чорного моря.

Військовий корабель USS MountWhitney прибув у Чорне море з метою співпраці з союзниками США по НАТО та іншими партнерами Вашингтона у регіоні для забезпечення безпеки та стабільності.

USS Mount Whitney – другий командний корабель типу Blue Ridge, флагманський корабель 6-го флоту США. Вступив у стрій 16 січня 1971 року.

Фото: Global Look Press
 

Ще на цю тему