Треба продовжувати міжнародний тиск на Росію через Крим – посол Великої Британії

16:20 06.08.2021

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс вважає, що світове співтовариство повинно продовжувати тиск на Росію через анексію Криму. 

Про це вона сказала під час виступу 6 серпня в Києві на форумі експертної мережі «Кримської платформи», пише Крим.Реалії.

«Зараз потрібно продовжувати міжнародний тиск на Росію за її дії в 2014 році і за те, що відбувається в Криму з того часу. Незаконна анексія Криму поставила значні виклики перед Україною та перед загальною системою євроатлантичної безпеки. Ми повинні показати Росії, що не будемо терпіти її кричущої неповаги до міжнародного порядку», – зазначила дипломатка.

За її словами, «Кримська платформа» потрібна для того, аби «протидіяти агресії Росії для відновлення територіальної цілісності України», а також, щоб «показати загальну світову позицію щодо кримського питання».

Тимчасова повірена в справах США в Україні Крістіна Квін на форумі експертної мережі «Кримської платформи» вказала на те, що світ не повинен забувати про російську агресію Криму. За її словами, США продовжать застосування санкційної політики щодо Росії.

У Києві 6 серпня почався установчий форум експертної мережі «Кримської платформи». В ньому беруть участь представники посольств, національні та міжнародні експерти.

29 липня Міністерство закордонних справ України підписало з Фондом Східної Європи меморандум про створення експертної мережі та інформаційної підтримки саміту «Кримської платформи». Як повідомляв тоді глава МЗС України Дмитро Кулеба, на той момент експертна мережа, що працюватиме на «Кримській платформі, налічувала 180 фахівців.

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква повідомляв, що міжнародний саміт «Кримської платформи» відбудеться 23 серпня 2021 року – до 30-річної річниці Незалежності України.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова наголошувала раніше, що російська сторона готова брати участь в ініційованій Україною «Кримській платформі», якщо на цьому майданчику обговорюватимуть проблеми півострова – від водопостачання до транспортного сполучення.
 

Ще на цю тему