У НАТО хочуть призупинки польотів МіГ-29, ремонтованих в Росії – ЗМІ

17:41 09.06.2021

Атлантична рада хоче призупинити експлуатацію винищувачів МіГ-29, ремонтованих у Росії, після інциденту з падінням літака у море в Болгарії.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на BGNES.

«Потрібно негайно провести повне розслідування інциденту, включаючи експертів з союзних країн та країн-партнерів, що мають великий досвід експлуатації, технічного обслуговування та ремонту МіГ-29, зокрема Польщі та України», – йдеться у заяві Атлантичної ради з приводу катастрофи літака.

У НАТО заявили, що міністр оборони має представити громадськості повний звіт про виконання всіх укладених контрактів з російською літакобудівельною компанією «МіГ» за рамковою угодою 2018 року на ремонт та обслуговування МіГ-29.

«Потрібна відповідь на питання, які гарантії ми можемо вважати надійними та обґрунтованими, коли йдеться про ремонт наших винищувачів на заводах країни, яка вважає НАТО і Болгарію ворогами?» – йдеться у заяві.

У НАТО також вважають, що уряд Болгарії має звернутися до Альянсу з запитом на здійснення місії повітряного патрулювання доки країна не оновить свій парк винищувачів.

Як повідомлялося, у Болгарії під час військових навчань винищувач МіГ-29 впав у Чорне море.

Ще на цю тему