У ЄС відреагували на нову євроінтеграційну ініціативу України, Грузії та Молдови

17:41 18.05.2021

Європейський Союз поважає і розділяє прихильність європейській інтеграції України, Грузії та Молдови, які напередодні створили формат так званого «Асоційованого тріо».

Про це у вівторок у Брюсселі агентству Інтерфакс-Україна заявив речник дипломатичної служби ЄС Петер Стано, повідомляє Європейська правда.

Стано прокоментував підписання міністрами закордонних справ України, Грузії та Молдови меморандуму про створення «Асоційованого тріо» задля посиленої співпраці у сфері європейської інтеграції.

«Європейський Союз визнає європейські прагнення та європейський вибір асоційованих партнерів – Грузії, Республіки Молдова та України. Ці країни є близькими сусідами ЄС і партнерами в межах Східного партнерства. Всі наші сусіди суверенні й незалежні. Ми поважаємо їхній вибір, пріоритети зовнішньої політики і стратегічні цілі, зокрема підписання між ними меморандуму щодо посилення співпраці в галузі європейської інтеграції», – запевнив він.

За словами представника дипломатичної служби, ЄС за допомогою наявних угод про асоціацію, включаючи поглиблені і всеосяжні зони вільної торгівлі, «розділяє прихильність» зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції з цими країнами.

«Європейський Союз підтримує кожну з цих країн в їхніх процесах реформ і перетворень, вкладаючи значний час, фінансову і технічну допомогу для того, щоб забезпечити відчутні блага і поліпшення життя громадян. Ми зосереджені на повному виконанні наших відповідних угод про асоціацію, щоб повною мірою використовувати надані ними можливості», – наголосив Стано.

Ще на цю тему