Євросоюз вимагає від Сербії підтримати санкційну політику ЄС
Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель наголосив на необхідності приведення політики Сербії у відповідність із зовнішньою та безпековою політикою Європейського Союзу, із рішеннями та позицією ЄС, включаючи обмежувальні заходи – відповідно до рамок переговорів про вступ.
На прес-конференції після зустрічі в Брюсселі з президентом Сербії Александаром Вучичем Боррель заявив, що багато держав-членів ЄС вимагають чіткого дотримання Сербією цієї важливої частини зобов'язань, необхідних для членства в Європейському Союзі, яка полягає у дотриманні спільної зовнішньої політики та політики безпеки.
Коментуючи питання гармонізації зовнішньої політики, Вучич визнав, що стикається з «деякими труднощами», але пообіцяв прогрес в деяких, але не у всіх напрямках зовнішньої політики ЄС.
Він заявив про прагнення збільшити кількість декларацій ЄС, до яких Сербія буде приєднуватися, але, як сказав Вучич, «будуть винятки, оскільки є складні позиції, яких я не приховував, і не буду приховувати».
Переговори сербського президента з представником ЄС були, за словами Борреля, «зосереджені на переговорах про вступ Сербії та можливостях для збільшення швидкості цього процесу».
Як зазначив Верховний представник ЄС із зовнішньої політики і безпеки, для цього необхідний прогрес в реформах.
«На переговорах про вступ нам потрібно бути більш динамічними. Але це може статися лише за умови більшого прогресу у реформах... Я наголосив президенту Вучичу, що Європейський Союз очікує, що Сербія виконає завдання щодо реформ, зокрема щодо верховенства права та свободи ЗМІ», – заявив Боррель.
Президент Сербії перебував у Брюсселі з дводенним офіційним візитом, де проводив зустрічі також з головою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн, президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Олівером Варгеї та Спеціальним представником ЄС із діалогу між Косово та Сербією Мірославом Лайчаком.
Однією з тем переговорів було продовження діалогу із Косово. Верховний представник ЄС повідомив, що новий раунд переговорів між Белградом та Приштиною на найвищому рівні відбудеться 11 травня.
Ще на цю тему
- 20.04.2022 Bloomberg сообщил о готовности Италии отказаться платить за российский газ в рублях
- 08.04.2022 Число обанкротившихся россиян превысило полмиллиона
- 02.04.2022 "Роскосмос" получил письма из США и Канады о продолжении сотрудничества по МКС
- 18.08.2021 Военный обозреватель: Российская авиация - эпоха пике и безальтернативной деградации
- 24.12.2020 США готують «смертельний удар» по «Північному потоку-2» - Reuters
- 15.11.2019 Сенат США обсудит новые антироссийские санкции
- 06.08.2019 Санкції нанесли російській економіці втричі менше шкоди, ніж падіння цін на нафту — МВФ
- 26.07.2019 Россия ограничила для иностранцев рынок газовых турбин
- 02.07.2019 В России предлагают снять для силовиков запрет на закупку импортных товаров
- 01.07.2019 "Импортозаместить" двигатели для вертолетов "Ансат" Россия сможет лишь через 3-4 года
- 20.06.2019 Путин рассказал о приблизительных потерях РФ и ЕС в результате санкций
- 07.06.2019 Итальянская компания поможет России создать производство турбин после скандала с Siemens