У G7 закликали Росію припинити провокації

12:20 13.04.2021

Міністри закордонних справ країн «Групи семи» (G7) та голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявили, що глибоко стурбованими нарощуванням російських збройних сил біля українського кордону.

Про це йдеться в заяві, оприлюдненої на сайті Європейської служби зовнішніх дій, пише Українська правда.

ЗУ заяві зазначається, що ці масштабні переміщення військових, що проводяться без попереднього сповіщення, є загрозливими і дестабілізують ситуацію.

Крім того, посадовці підтвердили незмінну підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.

«Ми закликаємо Росію припинити провокації і негайно знизити напруженість, відповідно до міжнародних зобов’язань.

Зокрема, ми закликаємо Росію дотримуватися принципів і зобов’язань ОБСЄ, які вона підписала, щодо прозорості пересування військових, і виконати процедуру, встановлену відповідно до розділу III Віденського документа…

Ми закликаємо всі сторони конструктивно брати участь в Тристоронній контактній групі за пропозиціями ОБСЄ про підтвердження і зміцнення режиму припинення вогню», - йдеться у заяві.

Росія перекинула до кордонів України та в окупований Крим батальйонно-тактичні групи з мотострілецьких, танкових та повітряно-десантних підрозділів. Накопичення російських військових біля кордонів триває. Водночас Росія відмовилася назвати причину зростання військової присутності вздовж кордону з Україною.

Ще на цю тему