Українцям повернуть їхнє майно у Криму після деокупації — адвокат Полозов

20:15 05.04.2021

Росія заборонила іноземцям володіти землею майже на всій території окупованого Криму, при цьому окупаційна влада вважає іноземцями і українців.

Проте навіть якщо в українців заберуть їхнє майно, вони зможуть повернути його після деокупації півострова, розповів адвокат Микола Полозов в програмі «5 вопросов на злобу дня» на телеканалі «Дом», передає Укрінформ.

За його словами будь-які дії, які здійснюються в межах російської юрисдикції в окупованому Криму, зокрема дії юридичного характеру, є незаконними.

«Цілком очевидно, що навіть якщо якесь майно буде незаконно вилучено, продано, передано будь-яким іншим особам, зокрема росіянам, які приїхали в Крим, то, якщо ми говоримо про ситуацію після деокупації, — в такому разі буде безумовна реституція цього майна. А якщо його неможливо повернути в натуральному вигляді, то компенсація», — розповів Полозов.

Він також зазначив, що якщо окупаційна влада вилучить землю або майно у людини, вона може звернутися до міжнародних судів.

«Ці документи, судові рішення дозволять в подальшому повернути своє майно», — додав адвокат.

Як повідомлялося, раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що після деокупації півострова цей указ втратить юридичну силу, тому порадив українцям зберігати всі документи, що підтверджують їхнє право власності в Криму.

20 березня набув чинності указ президента РФ про заборону володіти землею в окупованому Криму «іноземним громадянам». Обмеження введено в Євпаторії, Керчі, Ялті, Судаку. Під заборону не потрапили землі в Сімферополі, Джанкої, Красноперекопську, Білогірському, Красногвардійському та Первомайському районах.
 

Ще на цю тему