Німецька компанія Siemens в обхід санкцій знову постачає обладнання в окупований Крим / Фото

08:00 05.04.2021

Як випливає із зображень обладнання насосної станції, поширених «владою Криму», їх основну складову становлять насоси марки Siemens.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на Асоціацію реінтеграції Криму.

Російська пропаганда, включно із «офіційніми інтернет-ресурсами» кримської «Ради міністрів», повідомила про «успішний запуск» Бештерек-Зуйського водогону, який має давати Сімферополю щоденно 20 тис. кубометрів артезіанської води.

Але, як з'ясувалося, здійснений 18 березня 2021 року «запуск» виявився «пробним», а повноцінну експлуатацію водогону анонсовано «Радою міністрів» на середину квітня, інформує Асоціація реінтеграції Криму.

«Як вже повідомляли експерти, заявлений обсяг видобування води відповідною насосною станцією підземних вод басейну Зуї вбачається утопічним. Але повноцінне викачування насосною станцією відповідних підземних водних горизонтів за будь-яких обставин спричинить істотні негативні наслідки для мешканців самої Зуйської долини, адже позбавить їх доступу до води у належному обсязі та знищить багаторічні насадження та унікальну прирічкову екосистему», - наголошується у заяві Асоціації, поширеній у суботу, 3 квітня.

Водночас, як випливає із зображень обладнання насосної станції, поширених «владою Криму», їх основну складову становлять насоси марки Siemens. Тож українські правозахисники від імені «Асоціації реінтеграції Криму» звернулися з офіційним листом до головної штаб-квартири Siemens в Мюнхені, до австрійської компанії Siemens, до її дочірнього підприємства в Києві та філії Siemens у Москві.

У листі Асоціації вказано на використання російською окупаційною адміністрацією в Криму поставленого та обслуговуваного європейськими структурами обладнання Siemens не тільки у порушення санкцій Європейського союзу, але як знаряддя екоциду та вчинення воєнних злочинів на півострові.

«Головною метою Бештерек-Зуйського водогону є забезпечення військових баз РФ у Криму як знаряддя її подальшої агресії та водночас сприяння злочинному переселенню у Сімферополь російських колонізаторів, для облаштування яких здійснюються відповідні умови», - наголошують правозахисники.

Читайте також: Російський флот в окупованому Криму відпрацьовує наступальні дії

Нагадаємо: у 2015 та 2016 роках компанія Siemens експортувала сім газових турбін до Росії, але пізніше з'ясувалося, що вони були встановлені в окупованому РФ Криму, на який поширюються санкції від Європейського Союзу. ЄС запровадив їх після окупації Криму у 2014 році.

Прокуратура Гамбурга навіть проводила слідство щодо трьох німців, які працювали в офісі Siemens у Санкт-Петербурзі, через постачання турбін до Криму.

Фото з сайту Укрінформ

Ще на цю тему