У Криму загрожують арештом майна українських чиновників у відповідь на арешт російських літаків за польоти на півострів

17:17 19.11.2020

«Кримський віце-прем'єр» і «представник Республіки Крим» при президенті РФ Георгій Мурадов загрожує арештом численних об'єктів майна українських чиновників і великих бізнесменів на території РФ і окупованого Криму у відповідь на заочний арешт українськими судами літаків російських компаній, які продовжують здійснювати пасажирські рейси з Росії на півострів.

Про це Мурадов заявив агентству «РИА Новости», повідомляє Центр журналистских расследований.

«Заява української влади про віртуальний арешт російських літаків є не просто замахом на базисні структури російського бізнесу, а й бездумним провокуванням Росії до арешту численних майнових об’єктів українських чиновників і великого бізнесу в Росії, в тому числі в Криму, яких в республіці чимало», – сказав Мурадов.

Як повідомлялось, станом на вересень 2020 року за клопотаннями правоохоронних органів Херсонським міським судом було накладено заочні арешти на 65 повітряних суден, які здійснювали польоти на окупований півострів після того, як Україна закрила повітряний простір над Кримом. За даними прокуратури АРК та Севастополя, близько 40 російських авіакомпаній з РФ здійснюють регулярні пасажирські авіаперевезення до окупованого півострова.

В листопады 2020 року суд за клопотанням прокуратури АРК та Севастополя наклав заочні арешти ще на 44 літаки російських авіакомпаній, які продовжують здійснювати пасажирські рейси з Росії до окупованого Криму.

Нагадаємо:

Після анексії Криму Росією в березні 2014 року Державіаслужба України прийняла рішення про заборону всіх польотів над кримським півостровом. На початку квітня 2014 року Міжнародна організація цивільної авіації (ICAO) офіційно підтвердила контроль українських авіавластей над кримським авіаційним простором.

У квітні 2014 року Європейська організація з безпеки аеронавігації (Євроконтроль), слідуючи конвенції ICAO про міжнародну цивільну авіацію, заборонила польоти до Криму, якщо вони не були узгоджені з українською стороною.

25 листопада 2015 року Кабінет міністрів України оголосив про заборону перельотів літаків російських авіакомпаній над небом України.

З 26 листопада 2015 року Державіаслужба України заборонила транзитне використання свого повітряного простору для всіх авіакомпаній РФ.

Ще на цю тему