Російська економічна війна проти України у Азовському морі - моніторинг за лютий 2020

Андрій КЛИМЕНКО, Тетяна ГУЧАКОВА
Моніторингова група редакції BSNews
та «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень»

Моніторингова група «Інституту Чорноморських стратегічних досліджень», «Майдану закордонних справ» та редакції BlackSeaNews пропонує вашій увазі чергове з серії щомісячних досліджень щодо російської економічної війни проти України у Азовському морі.

1. За лютий 2020 року середня тривалість штучного утримання з боку РФ суден, що йдуть з Чорного моря до українських портів Азовського моря - Маріуполя, Бердянська, склала 31,4 годин (в середньому за 2019 рік - 29,9 годин) - діаграма 1.

2. За лютий 2020 року середня тривалість штучного утримування з боку РФ суден, що йдуть з Маріуполя, Бердянська з експортними вантажами склала 42,6 годин (в середньому за 2019 рік - 37,4 годин) - діаграма 2.

Додатково повідомляємо, що в лютому 2020 на виході з Азовського моря до Чорного моря були зафіксовані аномально великі значення тривалості штучного утримання 8 суден, що наведені в таблиці. Вони в декілька разів вище, ніж навіть високе середнє значення за місяць, що у лютому складало 42,6 години. Зауважимо, що штормової погоди, яка б тривала від 4 до 10 діб поспіль, в цей період не спостерігалося.

* * *

Ця публікація створена за підтримки Європейського Фонду за Демократію (EED). Зміст публікації не обов'язково відображає думку EED і є предметом виключної відповідальності авторів.

Ще на цю тему