Держсекретар США Помпео розповів, з якими позиціями летить у Росію

08:01 14.05.2019

Вашингтон рішуче не погоджується з діями Москви і готовий посилювати тиск на неї. Однак є моменти, де США і РФ мають спільні інтереси, наприклад, у боротьбі з тероризмом.

Такі позиції державний секретар США Майкл Помпео озвучив в інтерв'ю телеканалу CNBC перед візитом до Росії, пише Укрінформ.

"Ми вклали справжні гроші в наше міністерство оборони. Володимир Путін не може сприймати це як добру річ для себе", - зазначив глава Держдепу.

Він наголосив, що кроки нинішньої адміністрації – на відміну від попередньої – не повинні викликати сумнівів у тому, наскільки серйозно Вашингтон зараз не погоджується з діями Кремля і "готовий піднімати ціну для Росії".

Помпео, зокрема, навів позицію стосовно Венесуели, яку він обговорюватиме в вівторок у РФ.

"Наша місія у Венесуелі дуже чітка. Ми хочемо, щоб там не було втручання інших країн. Ми не хочемо іноземного втручання з боку Китаю, Ірану, Росії, Куби чи когось іншого. Ми хочемо, щоб венесуельський народ повернув собі свою країну і мав власну демократію", - зазначив держсекретар.

Помпео також підтвердив, що на зустрічі з Лавровим і Путіним у Сочі він планує обговорити виклики, які створює Росія для виборів у США та інших країнах.

Водночас, за його словами, США могли би взаємодіяти з Росією - наприклад, в Афганістані, а також в інших регіонах, де зберігається загроза тероризму. "Побачимо, якого прогресу зможемо досягти", - зауважив держсекретар.

Як повідомляв Укрінформ, Помпео збирається у вівторок відвідати Сочі для зустрічі з Лавровим і Путіним. Раніше планувалося, що в понеділок держсекретар відвідає ще й Москву, однак він змінив плани в останній момент і здійснив візит до Брюсселя.

Ще на цю тему