Морський порт «Южний» розпочав розвантаження першого балкера з енергетичним вугіллям із США

13:53 13.09.2017

13 вересня в 02.15 годині до перевантажувального комплексу ДП «Морський торговельний порт «Южний» пришвартувалось судно Ocean Ambitious. На борту балкера 62 тисячі тонн енергетичного вугілля із США для ТЕС ПАТ «Центренерго».

Стивідори планують розвантажити імпортний вантаж за 3 доби, повідомляє прес-служба порту.

«ДП «Морський торговельний порт «Южний» впевнено виконує доручення Міністерства інфраструктури щодо прийому та відправки вугілля на українські ТЕС. На початку вересня ми завершили планову підготовку обладнання, адже у найближчий тиждень підприємство планує прийняти одразу чотири судна з вугіллям, загальним об’ємом понад 295 тисяч тонн: одне судно для « Центренерго», два судна для ДТЕК та одне для ТОВ «Єврореконструкція». Досвід розвантаження балкерів із антрацитом із ЮАР підтверджують нашу спроможність ефективно організувати процес відправки вантажів енергетикам, задля своєчасного поповнення запасу на складах ТЕС. Тому із впевненістю можу сказати, що графік прийому та відправки ми виконаємо», - зазначив в.о. директора ДП «МТП «Южний» Віталій Жуковський.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер прокоментував: «Сьогодні ми отримали гарну новину, що перша партія американського антрацитового вугілля вже в Україні. Співпраця компанії-члена Палати «Xcoal Energy & Resources» та ПАТ «Центренерго» – це визначний крок для розвитку українсько-американських торговельних відносин.»

Нагадаємо, що з травня в ДП МТП «Южний» розвантажено понад 220 тис. т. енергетичного вугілля з ПАР для теплової генерації ДТЕК.

OCEAN AMBITIOUS

IMO: 9740079; MMSI: 477900400; Позивний: VRPG4; Флаг: Hong Kong [HK]; AIS Vessel Type: Cargo; Gross Tonnage: 36415; Тоннаж судна: 63577 t; Length Overall x Breadth Extreme: 199.9m × 32.26m; Рік побудови: 2016.

Ще на цю тему